Handbal J3 | LPS Satu Mare a învins AHC VM Zalău și e lider în clasamentul Seriei L

(2 voturi)

Astăzi, la prânz, junioarele III de la LPS Satu Mare au câștigat meciul din cadrul etapei a treia cu AHC VM Zalău și sunt lidere în clasamentul Seriei L.

Fetele pregătite de Ciprian Mărieș au fost tot timpul la conducerea jocului, la pauză având un avantaj de trei goluri, 15-12, în repriza secundă s-au distanțat la 5, 7, 9 goluri, iar la final s-au impus la o diferență de 12 goluri, 31-19.

Sătmărencele sunt neînvinse în acest sezon (2 victorii și un rezultate de egalitate), au cel mai bun atac din serie (singura echipă care a marcat 100 goluri) și ocupă primul loc în serie, cu 5 puncte, pe locul 2, tot cu 5 puncte, se clasează CS Marta Baia Mare, pe locul 3 - ACS Atletik Satu Mare, iar pe locul 4 - CSM Satu Mare. A patra reprezentantă a județului, ACS KKS Camin Satu Mare, se situează pe locul 7, cu 2 puncte (o victorie și 2 înfrângeri).