Handbal J3 | Dublă victorie în deplasare pentru handbalistele de la LPS Satu Mare

(2 voturi)

Handbalistele de la LPS Satu Mare au câștigat vineri seară meciul disputat în deplasare la Unirea Sânicolau Mare, iar sâmbătă dimineață s-au impus și pe terenul celor de la HC Jimbolia.

Echipa pregătită de Ciprian Mărieș și Alin Pop s-a impus în ultima etapă a turului la Sânicolau Mare cu 41-40, după ce echipa gazdă a câștigat prima repriză 15-13, următoarele două revenind sătmărencelor, 12-10, respectiv 16-15. În urma victoriei de la Sânicolau Mare, LPS Satu Mare a încheiat turul Grupei Speranță cu victorii pe linie.

Sâmbătă dimineață, de la ora 10:00, handbalistele de la LPS Satu Mare au început returul Grupei Speranță cu o victorie consistentă pe terenul celor de la HC Jimbolia, echipă pe care în tur au învins-o cu scorul de 55-27. Sătmărencele au câștigat astăzi toate cele trei reprize ale meciului, 16-15, 17-10, respectiv 13-9 și rămân pe primul loc în clasamentul Grupei Speranță 4, fără nicio înfrângere.

Pentru LPS Satu Mare urmează o nouă deplasare, la Bistrița, marți, 12 aprilie.