Banner blato Livrare

Înfrângere rușinoasă pentru CSM Satu Mare la Sighișoara

(1 Vot)
Elevii lui Nicolae Istrate au pierdut sâmbătă, 28 martie, confruntarea din deplasare cu HCM Sighișoara, scor
34-31, într-un meci din etapa a XX-a a Diviziei A, Seria B, la handbal. Deși au condus cu 16-13 la pauză în partea a doua sătmărenii au făcut foarte multe greșeli în apărare iar în atac au ratat majoritatea acțiunilor astfel, din minutul 40, gazdele au preluat conducerea și nu le-au mai dat nicio șansă handbaliștilor sătmăreni până la final când s-au impus cu 34-31.
În urma acestei înfrângeri, CSM Satu Mare rămâne cu 45 de puncte și coboară pe locul trei în clasamentul seriei.
Pentru CSM Satu Mare au marcat: Olah (9), Clipea (7), Mureşan (5), Ungar (3), Morar (3), Mateş (2) și Udriştioiu (2).
În următoarea etapă, pe 4 aprilie, CSM Satu Mare va juca acasă cu UNIT Alba Iulia.