Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Federaţia Română de Fotbal a prezentat astăzi noua identitate vizuală şi un nou echipament al echipei naţionale cu care va ataca Liga Națiunilor și drumul spre Euro 2020.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
FC Unirea Tășnad joacă sâmbătă, de la ora 14:00, în cadrul etapei a XI-a seriei a V-a din Liga 3, în deplasare la vecina de clasament și de județ, ACS Comuna Recea.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică sunt programate meciurile etapei a X-a, penultima a turului din liga de elită a fotbalului județean sătmărean.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă și duminică se dispută meciurile etapei a X-a din Seria A, respectiv etapa a XI-a din Seria B.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică sunt programate să se dispute meciurile din etapa a X-a a Ligii a V-a, iar cel mai interesant meci al etapei se va juca la Ardud între liderul clasamentului  AS CS Cetate 2010 Ardud și Luceafărul Decebal (locul 3).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Selecționerul Cosmin Contra s-a decis asupra jucătorilor din străinătate. 17 fotbaliști care evoluează la cluburi din afara țării au primit convocarea pentru partidele amicale cu Turcia (9 noiembrie) și Olanda (14 noiembrie), iar printre aceștia se regăsește și careianul Eric Bicfalvi.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, de la ora 11:00, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorţi pentru optimile Cupei României.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
În această săptămână se joacă ”în ultimul tur preliminar” al fazei județene a Cupei României, competiție care la Satu Mare îți dă ”șansa” să joci de câte ori e nevoie, chiar dacă ai fost eliminat, pentru a te califica în turul următor :)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
În cadrul Programului anual pentru acordarea de finanțări nerambursabile din bugetul propriu al Județului Satu Mare,

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ieri, în cadrul ședinței Comisiei de disciplină din cadrul AJF Satu Mare, au fost discutate evenimentele disciplinare de la meciurile din weekend.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Marți, începând cu ora 15:00, pe terenul din Urziceni, se va disputa duelul dintre Kneho și Frohlich Foieini, iar miercuri, tot de la ora 15:00 se vor disputa meciurile dintre Turulung și Domănești, respectiv Berveni - Lucăceni.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ovidiu Hațegan a fost delegat de UEFA să arbitreze partida dintre FC Porto și RB Leipzig, din grupa G a Ligii Campionilor.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică după-amiază au fost programate meciurile etapei a IX-a din Liga a V-a a fotbalului județean sătmărean.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a X-a din Seria B a Ligii a IV-a, o etapă în care s-au marcat 21 de goluri, gazdele câștigând doar două meciuri, oaspeții s-au impus în alte două jocuri, două meciuri s-au încheiat la egalitate, iar duelul dintre Stăruința Berveni și Olimpia Domănești a fost amânat.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă, în prologul etapei, Dacia Medieșu Aurit a învins în deplasare la Atletic Craidorolț cu scorul de 2-0 și a urcat până pe locul patru în clasamentul Seriei A.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă s-au jucat primele trei meciuri din cadrul etapei a IX-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean, un meci fiind câștigat de gazde, unul de oaspeți, iar derby-ul etapei dintre CSM Victoria Carei și Crasna Moftinu Mic s-a încheiat cu o remiză albă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi s-au jucat primele trei meciuri din cadrul etapei a IX-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean, un meci fiind câștigat de gazde, unul de oaspeți, iar derby-ul etapei dintre CSM Victoria Carei și Crasna Moftinu Mic s-a încheiat cu o remiză albă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi s-au jucat primele trei meciuri din cadrul etapei a IX-a din liga de elită a fotbalului județean sătmărean, un meci fiind câștigat de gazde, unul de oaspeți, iar derby-ul etapei dintre CSM Victoria Carei și Crasna Moftinu Mic s-a încheiat cu o remiză albă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
FC Unirea Tăşnad a încheiat la egalitate meciul jucat astăzi, pe teren propriu, în cadrul etapei a X-a din Seria a V-a, 1-1 cu Gaz Metan Mediaş II.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Olimpia a pierdut meciul jucat astăzi în cadrul etapei a XIV-a a ligii secunde, 2-1 în deplasare la penultima clasată, Luceafărul Oradea...

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9