Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
În ciuda dificultăților financiare cu care se confruntă clubul tășnădean, rezultatele sportive continuă să dea satisfacții suporterilor Unirii Tășnad, iar astăzi jucătorii pregătiți de Marius Botan și Bogdănel Moise au terminat la egalitate, 2-2, cu ocupanta locului 3 din Seria 5 a Ligii a III-a.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
FC Olimpia Satu Mare a câștigat meciul jucat astăzi în cadrul etapei XVI-a din Liga 2 în compania vecinei de clasament - Dacia Unirea Braila, cu scorul de 3-2.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Liga a patra de elită a fotbalului județean sătmărean a ajuns la finalul turului, ultima etapă urmând să se dispute sâmbătă și duminică.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică sunt programate meciurile etapei a XI-a din Seria A, respectiv etapa a XII-a din Seria B.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Reprezentativa României a învins, joi, cu scorul de 2-0 (1-0), selecţionata Turciei, antrenată de Mircea Lucescu, într-un meci amical disputat pe Stadionul 'Dr. Constantin Rădulescu'' din Cluj-Napoca.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
În urmă cu o săptămână scriam despre aprobarea finanțării proiectului depus de clubul FC Unirea Tășnad în cadrul Programului anual pentru acordarea de finanțări nerambursabile din bugetul propriu al Județului Satu Mare.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi s-au disputat șase meciuri din ”ultimul tur preliminar” al fazei județene a Cupei României.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Olimpia a pierdut meciul jucat în această după-amiază în deplasare la Târgu Mureș cu scorul de 4-2.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Marți seară a avut loc o nouă ședință a Comisiei de disciplină din cadrul AJF Satu Mare, ședință în care s-au discutat evenimentele disciplinare din weekend-ul trecut dar și din urmă cu o săptămână.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Istvan Kovacs a fost delegat, al patrulea oficial, la partida Irlanda de Nord - Elveția, manșa tur a barajului pentru calificarea la Campionatul Mondial - Rusia 2018.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Duminică s-au disputat meciurile din etapa a X-a a Ligii a V-a, o etapă cu rezultate interesante, oaspeții nereușind să câștige niciun meci, singura echipă care a scos un rezultat pozitiv în această etapă fiind Luceafărul Decebal.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Problemele financiare de la clubul Olimpia par să nu se mai termine, jucătorii sătmăreni refuzând să se antreneze luni și marți în semn de protest pentru neplata salariilor, iar miercuri Comisia de Etică și Disciplină din cadrul Federației Române de Fotbal a amendat Clubul Olimpia cu 3.000 lei tot pentru neplata restanțelor financiare, însă pentru fostul portar al ”galben-albaștrilor”, Anca Trip Iulian Daniel.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Unirea Pișcolt a oferit surpriza etapei a XI-a din Seria B, după ce au administrat prima înfrângere din acest sezon liderului la zi al seriei, Real Andrid.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, două dintre cele cele șase meciuri programate de AJF Satu Mare în Seria A a ligii a IV-a s-au încheiat înainte de finalul celor 90 minute, fiecare din motive diferite.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Astăzi, de la ora 14:00 s-au jucat toate meciurile etapei a X-a din liga de elită a fotbalului județean, etapă în care Știința Beltiug a pierdut fără drept de apel la Orașu Nou, iar Crasna Moftinu Mic a învins în deplasare la Micula și s-a distanțat astfel la patru puncte de Beltiug.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Pe terenul din Oar s-a disputat singurul meci din fotbalul județean sătmărean programat azi de AJF Satu Mare, Someșul Oar (locul 3) primind vizita vecinei de clasament, Dacia Medieşu Aurit (locul 4).

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
FC Unirea Tășnad a pierdut meciul jucat astăzi în cadrul etapei a XI-a în deplasare la ACS Comuna Recea cu scorul de 2-0, etapă în care Unirea Alba Iulia a învins cu 10-0 lanterna roșie a seriei a V-a, Viitorul Ghimbav.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Olimpia a terminat la egalitate, 1-1, meciul jucat astăzi pe Stadionul ”Olimpia - Daniel Prodan” în compania Ripensiei Timișoara.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Sâmbătă, de la ora 11:00, Olimpia joacă pe teren propriu, de la ora 11:00, cu ocupanta locului 11, Ripensia Timişoara.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energykardioclub7card

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 11 10 1 0 36 6 18 13 31
2 Ştiinţa Beltiug 12 9 1 2 31 19 13 15 28
3 Talna Oraşu Nou 13 9 0 4 45 17 12 15 27
4 Energia Negreşti 11 8 1 2 26 13 15 10 25
5 CSM Victoria Carei 13 6 2 5 22 17 16 4 20
6 Turul Micula 12 5 3 4 38 19 10 8 18
7 Recolta Dorolţ 12 4 4 4 23 18 6 10 16
8 Voinţa Babţa 12 3 2 7 23 26 4 7 11
9 Voinţa Doba 11 2 1 8 18 40 4 3 7
10 FC Certeze 12 1 2 9 12 56 4 1 5
11 Dari Lipău 13 0 1 12 10 53 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 17 40
2 Dacia Medieşu Aurit 17 34
3 AS Livada 16 33
4 Someşul Oar 16 32
5 Viitorul Vetiş 16 25
6 Speranța Halmeu 17 24
7 Sportul Botiz 16 23
8 Șoimii Mădăras 14 21
9 Victoria Apa 17 21
10 Viile Satu Mare 16 19
11 Venus Dumbrava 17 17
12 Voinţa Lazuri 17 15
13 Atletic Craidorolț 16 12
14 Someşul Odoreu 16 12
Team
Played Points
1 Real Andrid 16 36
2 Viitorul Lucaceni 17 32
3 Fortuna Căpleni 16 31
4 Unirea Pişcolt 17 27
5 Victoria Tiream 17 26
6 Frohlich Foieni 17 25
7 AS Căpleni 16 23
8 Schamagosch Ciumeşti 17 22
9 Recolta Sanislău 17 21
10 Schwaben Kalmandi Cămin 16 20
11 Olimpia Domăneşti 17 19
12 Stăruinţa Berveni 17 17
13 Vulturii Santău 2013 14 15
14 AS Ghenci 16 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 15 40
2 Cetate Ardud 16 38
3 Speranța Bogdand 15 27
4 Platanul Marna 16 25
5 Kneho Urziceni 14 24
6 Prietenia Crucişor 16 23
7 Olimpia Căuaş 16 21
8 Recolta Dorolț II - Dara 15 20
9 Codreana Homoroade 12 19
10 Gloria Moftinu Mare 14 18
11 Ugocea Porumbeşti 13 17
12 Egri Sasok Agriş 16 17
13 Unirea Bercu 16 16
14 Recolta Turulung 15 12
15 Dacia Supur 15 9