Lotul sătmărenilor format din 19 jucători s-a deplasat în această dimineaţă spre staţiunea maramureşeană Ocna Şugatag, unde vor fi în cantonament până duminică.

Singura reprezentantă a județului Satu Mare în competițiile organizate de FRF, FC Unirea Tășnad, a încheiat astăzi cantonamentul centralizat din stațiunea maramureșeană Ocna Șugatag.
Sfârșitul lunii ianuarie și începutul lunii februarie a fost perioada optimă de a efectuat un cantonament de pregătire fizică pentru grupa de copii născuţi în anul 2004 a clubului Someșul Satu Mare.
Două grupe de juniori ale clubului FC Olimpia Satu Mare (2005 și 2006) se pregătesc de astăzi și până duminică în stațiunea Ocna Șugatag.
Echipa antrenată de Nelu Donca, Crasna Moftinu Mic se pregătește intens pentru sezonul de primăvară al ligii de elită din fotbalul județean sătmărean.
Trei grupe de copii și juniori ale CS Juniorul Satu Mare (2003, 2004 și 2005) se pregătesc în stațiunea Ocna Șugatag într-un cantonament de 5 zile.
Echipa LPS Satu Mare, antrenată de Dacian Nastai, se pregătește intens în această perioadă pentru returul campionatului de juniori A unde conduce în clasamentul seriei 6 în fața echipelor de prima ligă CFR Cluj și ASA Târgu Mureș.
Banner Livrare2

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii