Loturile feminine și masculine de spadă efectuează un stagiu de pregătire în Ungaria, în urma protocolului încheiat între conducerile Federațiilor de Scrimă din România și Ungaria.

În perioada 20 - 31 ianuarie, lotul olimpic de spadă se află într-un stagiu de pregătire în Craiova.

În perioada 7 - 22 decembrie, lotul olimpic de spadă se află într-un stagiu de pregătire în Predeal.

Fără liderul lotului, Ana Maria Brânză Popescu, în recuperare după operația de la genunchi, celelalte spadasine tricolore s-au pregătit două săptămâni în cantonamentul din Complexul Olimpic ”Sydney 2000”.

Klaus Iohannis a precizat, într-o declarație oficială pe care a făcut-o luni la prânz la Palatul Cotroceni, că sportivii pot intra în cantonamente începând cu data de 15 mai 2020.

Jucătorii Olimpiei au încheiat cantonamentul de pregătire fizică pe care l-eu efectuat în stațiunea maramureșeană cu un meci amical disputat astăzi în compania echipei Turul Micula.

Lotul sătmărenilor format din 19 jucători s-a deplasat în această dimineaţă spre staţiunea maramureşeană Ocna Şugatag, unde vor fi în cantonament până duminică.

Jucătorii echipei Recolta Dorolț au încheiat cantonamentul de pregătire fizică din stațiunea bihoreană 1 Mai cu un meci amical în compania tinerilor jucători de la LPS Oradea.

Recolta Dorolț se află începând de sâmbătă într-un cantonament de pregătire în stațiunea bihoreană, 1 Mai, iar astăzi au jucat primul meci amical în compania juniorilor de la LPS Oradea.

Judoka de la CSM Satu Mare se află în această perioadă într-un stagiu de pregătire la Oradea.

Banner Livrare2

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii