Liga 5 | Toate rezultatele înregistrate în cele două serii (etapa 8)

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a opta, prima a returului, în cele două serii ale ligii a cincea sătmărene. 

Rezultate Liga 5, Seria A, etapa 8:

Sâmbătă, 19 octombrie:

Vulturii Santău 2 - 0 Gloria Moftinu Mare (2-0)

Kneho Urziceni 2 - 0 Olimpia Domăneşti (1-0)

Duminică, 20 octombrie:

Termala Dindeşti 4 - 1 Platanul Marna (1-1)

Dacia Supur - Olimpia Căuaş (amânat)

Clasament Liga 5, Seria A:

1. Termala Dindești (8j )20p

2. Vulturii Santău (7j) 19p

3. Gloria Moftinu Mare (8j) 11p

4. Platanul Marna (7j) 9p

5. Olimpia Domăneşti (6j) 7p

6. Kneho Urziceni (5j) 6p

7. Olimpia Căuaş (7j) 5p

8. Dacia Supur (6j) 0p

Rezultate Liga 5, Seria B, etapa 8:

Sâmbătă, 19 octombrie:

CS Diferit 3 - 1 Viitorul Viile Satu Mare 

Duminică, 20 octombrie:

Egri Sasok Agriş 1 - 0 Ugocea Porumbeşti (0-0)

Prietenia Crucişor 8 - 1 Codreana Homoroade (4-0)

Unirea Bercu 3 - 2 Recolta Dorolț II - Dara (2-1)

Clasament Liga 5, Seria B: 

1. Prietenia Crucişor (7) 21p

2. Ugocea Porumbeşti (8) 15p

3. Unirea Bercu (8) 11p

4. Egri Sasok Agriş (8) 10p

5. Recolta Dorolț II - Dara (7) 9p

6. CS Diferit Satu Mare (6) 7p

7. Codreana Homoroade (6) 6p

8. Viile Satu Mare (6) 3p

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii