Liga 5 | Toate rezultatele înregistrate în cele două serii (etapa 11)

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)

Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a XI-a din cele două serii ale ligii a cincea sătmărene.

Sâmbătă, în sigurul joc al zilei din Seria A, Termala Dindeşti s-a impus cu 4-1 pe terenul celor de la Domăneşti, iar duminică Olimpia a făcut scorul etapei, 8-1 cu Gloria Moftinu Mare.

În seria B, Prietenia Crucişor, Voința Turț și Unirea Bercu s-au impus în meciurile de pe teren propriu, iar Cetate 800 Ardud a obținut singura victorie în deplasare, 1-0 pe terenul celor de la Recolta Dorolț II (Dara).

Rezultate Liga 5, Seria A, etapa 11:

Sâmbătă, 13 aprilie:

Olimpia Domăneşti 1 - 4 Termala Dindeşti (1-2)

Duminică, 14 aprilie:

Olimpia MCMXXI Satu Mare 8 - 1 Gloria Moftinu Mare (4-0)

Olimpia Căuaş 1 - 1 Kneho Urziceni

Speranța Bogdand 4 - 2 Platanul Marna (2-2)

Vulturii Santău 2013 - Dacia Supur (amânat)

Rezultate Liga 5, Seria B, etapa 11:

Duminică, 14 aprilie:

Prietenia Crucişor 4 - 1 Ugocea Porumbeşti (3-0)

Voința Turț 5 - 1 ACS Turulung (2-0)

Unirea Bercu 2 - 1 Codreana Homoroade (1-1)

Recolta Dorolț II (Dara) 0 - 1 AS CS Cetate 800 Ardud (0-0)

CSM Satu Mare - Viitorul Viile Satu Mare (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii