Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 5 | Toate rezultatele înregistrate în cele două serii (etapa 11)

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)

Sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a XI-a din cele două serii ale ligii a cincea sătmărene.

Sâmbătă, în sigurul joc al zilei din Seria A, Termala Dindeşti s-a impus cu 4-1 pe terenul celor de la Domăneşti, iar duminică Olimpia a făcut scorul etapei, 8-1 cu Gloria Moftinu Mare.

În seria B, Prietenia Crucişor, Voința Turț și Unirea Bercu s-au impus în meciurile de pe teren propriu, iar Cetate 800 Ardud a obținut singura victorie în deplasare, 1-0 pe terenul celor de la Recolta Dorolț II (Dara).

Rezultate Liga 5, Seria A, etapa 11:

Sâmbătă, 13 aprilie:

Olimpia Domăneşti 1 - 4 Termala Dindeşti (1-2)

Duminică, 14 aprilie:

Olimpia MCMXXI Satu Mare 8 - 1 Gloria Moftinu Mare (4-0)

Olimpia Căuaş 1 - 1 Kneho Urziceni

Speranța Bogdand 4 - 2 Platanul Marna (2-2)

Vulturii Santău 2013 - Dacia Supur (amânat)

Rezultate Liga 5, Seria B, etapa 11:

Duminică, 14 aprilie:

Prietenia Crucişor 4 - 1 Ugocea Porumbeşti (3-0)

Voința Turț 5 - 1 ACS Turulung (2-0)

Unirea Bercu 2 - 1 Codreana Homoroade (1-1)

Recolta Dorolț II (Dara) 0 - 1 AS CS Cetate 800 Ardud (0-0)

CSM Satu Mare - Viitorul Viile Satu Mare (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Energia Negreşti 16 45
2 Talna Oraşu Nou 16 42
3 Turul Micula 15 34
4 Victoria Apa 16 27
5 Speranța Halmeu 15 27
6 Dacia Medieşu Aurit 15 23
7 AS Livada 16 17
8 Venus Dumbrava 16 17
9 Sportul Botiz 15 13
10 Voinţa Lazuri 16 11
11 Someşul Odoreu 15 9
12 Egri Sasok Agriş 15 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 15 45
2 Ştiinţa Beltiug 15 37
3 Crasna Moftinu Mic 15 32
4 Recolta Dorolţ 16 31
5 Voinţa Babţa 14 28
6 Luceafărul Decebal 12 24
7 Unirea Păulești 15 21
8 Someşul Oar 14 14
9 Cetate Ardud 16 13
10 Viitorul Vetiş 15 6
11 Voinţa Doba 13 6
12 Atletic Craidorolț 16 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 18 45
2 Schamagosch Ciumeşti 19 45
3 CSM Victoria Carei 18 43
4 Fortuna Căpleni 18 37
5 Frohlich Foieni 18 33
6 Schwaben Kalmandi Cămin 19 25
7 Real Andrid 18 25
8 Unirea Pişcolt 19 24
9 Recolta Sanislău 19 21
10 Stăruinţa Berveni 18 16
11 AS Ghenci 19 13
12 Viitorul Lucaceni 18 11
13 Victoria Tiream 19 6
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 10 27
2 Prietenia Crucişor 11 25
3 Unirea Bercu 12 21
4 Ugocea Porumbeşti 11 21
5 Codreana Homoroade 11 13
6 Recolta Dorolț II 12 12
7 CSM Satu Mare II 8 11
8 Viile Satu Mare 9 10
9 ACS Turulung 11 7
10 Cetate Ardud 11 7

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii