Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 5 | Rezultatele înregistrate în etapa a III-a din cele două serii

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

În acest weekend s-au disputat meciurile etapei a III-a din liga a V-a.

În Seria A, Olimpia MCMXXI Satu Mare a obținut a treia victorie consecutivă din acest sezon și rămâne singura echipă din județ fără gol încasat, Olimpia Domănești a câștigat sâmbătă, 3-0 cu Vulturii Santău, iar Marna și Moftinu Mare au câștigat în deplasare la Căuaș, respectiv Bogdand.

În Seria B, CSM Satu Mare II a pierdut acasă cu Ugocea Porumbeşti, Vointa Turț a învins cu 7 - 1 Codreana Homoroade, iar Cetate 800 Ardud s-a impus cu 3-2 pe terenul celor de la Viile Satu Mare.

Rezultate Liga 5, Seria A, etapa 3:

Sâmbătă, 22 septembrie:

Olimpia Domăneşti 3 - 0 Vulturii Santău (2-0)

Duminică, 23 septembrie:

Olimpia Căuaş 2 - 3 Platanul Marna (1-2)

Speranța Bogdand 3 - 4 Gloria Moftinu Mare (1-3)

Olimpia MCMXXI Satu Mare 7 - 0 Termala Dindeşti (3-0)

Kneho Urziceni - Dacia Supur (amânat)

Rezultate Liga 5, Seria B, etapa 3:

Duminică, 23 septembrie:

CSM Satu Mare II 3 - 5 Ugocea Porumbeşti (2-3)

Vointa Turț 7 - 1 Codreana Homoroade (3-1)

Viitorul Viile Satu Mare 2 - 3 Cetate 800 Ardud (1-2)

Unirea Bercu 3 - 2 Recolta Dorolț II (2-0)

Prietenia Crucişor 6 - 2 ACS Turulung (3-1)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Luni, 24 Septembrie 2018 07:25

Lasă un comentariu

cbadecembrie
energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 31
2 Energia Negreşti 11 30
3 Turul Micula 11 25
4 Speranța Halmeu 11 23
5 Victoria Apa 11 17
6 AS Livada 11 13
7 Venus Dumbrava 11 13
8 Dacia Medieşu Aurit 10 12
9 Sportul Botiz 10 10
10 Someşul Odoreu 11 9
11 Voinţa Lazuri 11 7
12 Egri Sasok Agriş 11 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 11 33
2 Ştiinţa Beltiug 11 28
3 Voinţa Babţa 11 22
4 Luceafărul Decebal 10 21
5 Crasna Moftinu Mic 11 20
6 Recolta Dorolţ 11 19
7 Unirea Păulești 11 15
8 Someşul Oar 11 14
9 Cetate Ardud 11 7
10 Voinţa Doba 10 6
11 Atletic Craidorolț 11 3
12 Viitorul Vetiş 11 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 12 33
2 Schamagosch Ciumeşti 12 30
3 CSM Victoria Carei 12 25
4 Frohlich Foieni 12 24
5 Fortuna Căpleni 12 22
6 Schwaben Kalmandi Cămin 12 20
7 Real Andrid 12 20
8 Unirea Pişcolt 12 16
9 Recolta Sanislău 12 13
10 Viitorul Lucaceni 12 10
11 Victoria Tiream 12 6
12 Stăruinţa Berveni 12 5
13 AS Ghenci 12 3

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii