Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 5 | 38 goluri marcate în cele șase meciuri ale etapei

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Astăzi s-au jucat șase dintre cele șapte meciuri ale etapei a XXI-a, gazdele câștigând trei dintre ele, iar oaspeții celelalte trei, în total marcându-se 38 goluri.

Cele mai multe goluri s-au marcat la Marna și Supur, Platanul învingând cu 9-1 Moftinu Mare, iar Turulung a învins Dacia Supur cu 6-3.

Program Liga 5, etapa 21:
Duminică, 20 mai:
Luceafărul Decebal 3 - 2 Olimpia Căuaş (2-2)
Prietenia Crucişor 2 - 4 Unirea Bercu (1-2)
Dacia Supur 3 - 6 ACS Turulung
Platanul Marna 9 - 1 Gloria Moftinu Mare (6-0)
Recolta Dorolț II 2 - 1 Ugocea Porumbeşti (2-0)
Speranța Bogdand 1 - 4 Kneho Urziceni (0-4)
Codreana Homoroade - AS CS Cetate Ardud II (amânat)
Egri Sasok Agriş stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energykardioclubiunie

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 25 64
2 Dacia Medieşu Aurit 25 52
3 Someşul Oar 23 50
4 Viitorul Vetiş 23 37
5 Speranța Halmeu 25 37
6 AS Livada 24 37
7 Victoria Apa 24 31
8 Atletic Craidorolț 24 31
9 Sportul Botiz 24 30
10 Șoimii Mădăras 22 29
11 Venus Dumbrava 25 26
12 Voinţa Lazuri 25 23
13 Viile Satu Mare 24 22
14 Someşul Odoreu 23 14
Team
Played Points
1 Real Andrid 24 52
2 Viitorul Lucaceni 25 47
3 AS Căpleni 24 45
4 Frohlich Foieni 25 42
5 Schamagosch Ciumeşti 25 41
6 Unirea Pişcolt 24 41
7 Fortuna Căpleni 23 37
8 Victoria Tiream 24 36
9 Schwaben Kalmandi Cămin 24 31
10 Recolta Sanislău 25 26
11 Stăruinţa Berveni 25 22
12 Vulturii Santău 2013 21 21
13 Olimpia Domăneşti 24 21
14 AS Ghenci 23 7
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 22 59
2 Cetate Ardud 23 52
3 Recolta Dorolț II - Dara 23 39
4 Platanul Marna 23 37
5 Prietenia Crucişor 23 36
6 Kneho Urziceni 20 35
7 Codreana Homoroade 20 32
8 Olimpia Căuaş 22 30
9 Speranța Bogdand 21 27
10 Unirea Bercu 23 27
11 Egri Sasok Agriş 21 26
12 Ugocea Porumbeşti 20 21
13 Gloria Moftinu Mare 23 21
14 Recolta Turulung 22 18
15 Dacia Supur 22 9

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii