Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 5 | Cetate Ardud face scorul etapei și devine noul lider

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)

Cetate Ardud II a învins în această după-amiază cu scorul de 10-2 Gloria Moftinu Mare și a urcat pe primul loc în Liga 5, profitând de faptul că Luceafărul Decebal a stat în această etapă.

În jocurile din această etapă gazdele s-au impus în patru meciuri, duelul dintre Egri Sasok Agriş și Recolta Dorolț II s-a încheiat la egalitate, 1 - 1, iar Speranța Bogdand a obținut singura victorie în deplasare, 3-0 la Supur.
Rezultate Liga 5, etapa a XVI-a:
Sâmbătă, 14 aprilie:
Egri Sasok Agriş 1 - 1 Recolta Dorolț II
AS CS Cetate Ardud II 10 - 2 Gloria Moftinu Mare
Prietenia Crucişor 3 - 0 Kneho Urziceni
Duminică, 15 aprilie:
Dacia Supur 0 - 3 Speranța Bogdand
Olimpia Căuaş 2 - 1 Platanul Marna
Codreana Homoroade 2 - 1 Unirea Bercu
ACS Turulung - Ugocea Porumbeşti (amânat)
Luceafărul Decebal stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energykardioclubiunie

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Energia Negreşti 20 15 3 2 52 19 30 18 48
2 Crasna Moftinu Mic 20 14 5 1 50 13 24 23 47
3 Ştiinţa Beltiug 19 13 2 4 56 35 22 19 41
4 Talna Oraşu Nou 18 11 1 6 55 25 18 16 34
5 CSM Victoria Carei 19 10 2 7 40 26 19 13 32
6 Recolta Dorolţ 20 8 6 6 42 26 19 11 30
7 Voinţa Babţa 20 8 2 10 49 48 16 10 26
8 Turul Micula 19 6 7 6 50 35 16 9 25
9 Voinţa Doba 20 4 1 15 33 75 10 3 13
10 FC Certeze 19 2 2 15 18 79 4 4 8
11 Dari Lipău 20 0 1 19 10 74 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 26 67
2 Someşul Oar 25 53
3 Dacia Medieşu Aurit 26 53
4 Speranța Halmeu 26 43
5 Viitorul Vetiş 24 40
6 AS Livada 26 37
7 Victoria Apa 25 34
8 Șoimii Mădăras 24 32
9 Atletic Craidorolț 25 31
10 Sportul Botiz 25 30
11 Voinţa Lazuri 26 24
12 Venus Dumbrava 26 23
13 Viile Satu Mare 25 22
14 Someşul Odoreu 25 20
Team
Played Points
1 Real Andrid 26 58
2 Viitorul Lucaceni 26 50
3 AS Căpleni 26 48
4 Frohlich Foieni 26 42
5 Schamagosch Ciumeşti 26 41
6 Unirea Pişcolt 25 41
7 Fortuna Căpleni 24 40
8 Victoria Tiream 26 36
9 Schwaben Kalmandi Cămin 26 34
10 Recolta Sanislău 26 29
11 Vulturii Santău 2013 23 27
12 Stăruinţa Berveni 26 22
13 Olimpia Domăneşti 25 21
14 AS Ghenci 25 10
Team
Played Points
1 Luceafărul Decebal 23 62
2 Cetate Ardud 24 55
3 Recolta Dorolț II - Dara 23 39
4 Kneho Urziceni 21 38
5 Platanul Marna 24 37
6 Prietenia Crucişor 24 36
7 Codreana Homoroade 21 35
8 Speranța Bogdand 22 30
9 Olimpia Căuaş 23 30
10 Unirea Bercu 24 27
11 Egri Sasok Agriş 22 26
12 Ugocea Porumbeşti 21 24
13 Gloria Moftinu Mare 24 24
14 Recolta Turulung 23 18
15 Dacia Supur 23 9

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii