Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 5 | Rezultatele înregistrate în etapa a XII-a

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)
Duminică s-au disputat meciurile etapei a XII-a din Liga 5, Luceafărul Decebal devenind noul lider al clasamentului după succesul, 5-4 cu Platanul Marna.
A fost un meci foarte disputat în care Platanul Marna a condus cu 1-0 (min. 21) și cu 3-1 până în minutul 70, însă finalul de joc a aparținut echipei din Decebal care a marcat de patru ori în 18 minute, Vasile Mergheș reușind un hattrick în doar 15 minute, iar George Hojda a marcat ultimul gol al Luceafărului în minutul 88 al jocului.

Rezultate, Liga 5, etapa 12:
Duminică, 19 noiembrie:
Unirea Bercu 3 – 1 Egri Sasok Agriș
Dacia Supur 2 – 3 Olimpia Căuaș
Gloria Moftinu Mare 0 – 1 Prietenia Crucișor
Codreana Homoroade 7 – 0 ACS Turulung
Speranța Bogdand 5 – 1 Recolta Dorolț II Dara
Luceafărul Decebal 5 - 4 Platanul Marna
Ugocea Porumbești – Kneho Urziceni, (amânat)
Cetate Ardud a stat.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Luni, 20 Noiembrie 2017 13:55

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Energia Negreşti 16 45
2 Talna Oraşu Nou 16 42
3 Turul Micula 15 34
4 Victoria Apa 16 27
5 Speranța Halmeu 15 27
6 Dacia Medieşu Aurit 15 23
7 AS Livada 16 17
8 Venus Dumbrava 16 17
9 Sportul Botiz 15 13
10 Voinţa Lazuri 16 11
11 Someşul Odoreu 15 9
12 Egri Sasok Agriş 15 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 15 45
2 Ştiinţa Beltiug 15 37
3 Crasna Moftinu Mic 15 32
4 Recolta Dorolţ 16 31
5 Voinţa Babţa 14 28
6 Luceafărul Decebal 12 24
7 Unirea Păulești 15 21
8 Someşul Oar 14 14
9 Cetate Ardud 16 13
10 Viitorul Vetiş 15 6
11 Voinţa Doba 13 6
12 Atletic Craidorolț 16 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 18 45
2 Schamagosch Ciumeşti 19 45
3 CSM Victoria Carei 18 43
4 Fortuna Căpleni 18 37
5 Frohlich Foieni 18 33
6 Schwaben Kalmandi Cămin 19 25
7 Real Andrid 18 25
8 Unirea Pişcolt 19 24
9 Recolta Sanislău 19 21
10 Stăruinţa Berveni 18 16
11 AS Ghenci 19 13
12 Viitorul Lucaceni 18 11
13 Victoria Tiream 19 6
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 10 27
2 Prietenia Crucişor 11 25
3 Unirea Bercu 12 21
4 Ugocea Porumbeşti 11 21
5 Codreana Homoroade 11 13
6 Recolta Dorolț II 12 12
7 CSM Satu Mare II 8 11
8 Viile Satu Mare 9 10
9 ACS Turulung 11 7
10 Cetate Ardud 11 7

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii