Liga 5 | Luceafărul Decebal a câștigat restanța cu Prietenia Crucișor și a urcat un loc în clasament

(6 voturi)
Luceafărul Decebal a câștigat fără emoții restanța cu Prietenia Crucișor, din etapa a II-a a a Ligii a V-a.
În mod normal, meciul dintre Decebal și Crucișor ar fi trebuit să aibă loc în luna septembrie, însă meciul a fost amânat din cauza problemelor de efectiv ale Decebalului după plecarea lui Cosmin Iuhas și hotărârea de a evolua în Liga 5.
Așa cum era de așteptat, Luceafărul s-a impus fără probleme, cu scorul de 6-0, Marius Săpânțan marcând unicul gol al primei reprize (min. 20), în timp ce în repriza secundă George Mergheș a marcat un hattrick (min. 55, 62 și 82), iar Vasile Stuleanec și Gabriel Costea au înscris câte un gol.
Odată cu victoria de azi, Luceafărul Decebal a acumulat 18 puncte și s-a apropiat la doar un punct de liderul clasamentului, Cetate Ardud.
Etapa următoare, duminică, 29 octombrie, Luceafărul Decebal joacă cu ocupanta locului 10, Codreana Homoroade.

Prietenia Crucișor 0 - 6 Luceafărul Decebal (0-1)