Casa Fotbalului a găzduit miercuri, 10 iunie, tragerea la sorți a semifinalelor Cupei României, ediția 2019-2020.

Joi seară, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare s-a disputat a doua semifinală a Cupei României - faza județeană, Olimpia MCMXXI Satu Mare învingând Recolta Dorolț cu scorul de 3-2.

Marți seară, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare s-a disputat prima semifinală a Cupei României - faza județeană.

În această după amiază, pe terenul din Dorolț s-a jucat prima semifinală a campionatului ligii a cincea sătmărene între Olimpia MCMXXI Satu Mare și Unirea Bercu.

Astăzi, pe Stadionul Victoria din Carei, jucătorii pregătiți de Tabi Zsolt au învins fără probleme Venus Dumbrava în primul meci din semifinalele Final-Four-ului ligii a patra sătmărene.

Talna Orașu Nou a învins cu 3-1 Știința Beltiug în primul meci al semifinalei Final Four-ului ligii a patra sătmărene.

În această seară, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” s-a jucat meciul tur al semifinalei dintre CSM Satu Mare și AS Căpleni, meci condus la centru de arbitrul FIFA, Istvan Kovacs.

Astăzi, pe Stadionul Olimpia “Daniel Prodan” din Satu Mare s-a disputat a doua semifinală din cadrul Cupei României – faza județeană, Crasna Moftinu Mic și Victoria Carei jucând pentru un loc în marea finală.

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au câștigat în această seară și meciul doi al semifinalei cu CSU Olimpia Brașov și s-au calificat în finala Ligii Naționale de Baschet Feminin.

Baschetbalistele de la CSM Satu Mare au obținut în această seară o victorie categorică în primul meci al semifinalei cu Olimpia CSU Brașov, 101-60, pe sferturi 23 - 13, 29 - 16, 24 - 19, 25 - 12.

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii