După o lungă perioadă de pauză, fotbalul județean sătmărean se pune ”în mișcare”.

CSM Satu Mare a pierdut și al doilea meci amical disputat în compania colegei de serie, CS Minaur Baia Mare, cu scorul de 3-2.

La începutul lunii iunie, naționala României va disputa două meciuri amicale, cu Georgia, în țară, pe 2 iunie, și cu Anglia, în deplasare, pe 6 iunie.

Minaur Baia Mare a câștigat amicalul disputat miercuri contra celor de la CSM Satu Mare.

Olimpia Satu Mare împlinește în această săptămână 99 de ani de la înființare, iar suporterii ”galben-albaștrilor” vor marca acest eveniment printr-un meci amical virtual cu prietenii de la Poli Timișoara.

Luceafărul Decebal a încheiat pregătirile de iarnă cu un meci amical disputat pe terenul colegei de serie, FC Unirea Tășnad.

Duminică, la prânz, jucătorii Olimpiei MCMXXI Satu Mare au disputat al cincilea meci de pregătire din pauza competițională.

Jucătorii CSM-ului sătmărean continuă perioadă de pregătiri pentru returul sezonului 2019/2020, iar astăzi au disputat un nou joc amical.

Duminică, la prânz, jucătorii Olimpiei MCMXXI Satu Mare au disputat al patrulea meci de pregătire din pauza competițională.

Aflați în plină perioadă de pregătiri pentru returul sezonului 2019/2020, jucătorii echipei CSM Satu Mare încheie fiecare săptămână de antrenamente cu un meci amical, iar astăzi au jucat în compania celor de la Csenger FC.

Banner Livrare2

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii