În weekend au revenit meciurile din fotbalul judeţean sătmărean, iar duelul dintre CSM Satu Mare și Fortuna Căpleni a fost primul joc oficial disputat în acest an.

Olimpia MCMXXI Satu Mare a disputat în weekend două meciuri de pregătire, primul s-a jucat sâmbătă, pe stadionul Someșul, contra juniorilor U17 de la LPS Satu Mare, iar al doilea s-a jucat la Căpleni, în compania celor de la Fortuna.

Marți seară, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare s-a disputat prima semifinală a Cupei României - faza județeană.

În această seară, pe terenul din Dorolț, Talna Orașu Nou a învins fără probleme Luceafărul Decebal, cu scorul de 4-0, iar pe terenul din Căpleni, Fortuna a eliminat campioana județului, CSM Satu Mare, după victoria cu 2-1.

În acest weekend s-au disputat primele două meciuri din 16-imile Cupei României - faza județeană, vineri după-amiază, AS Căpleni a învins la loviturile de departajare Frohlich Foieni, iar azi, Fortuna Căpleni a învins cu 3-1 Schwaben Kalmandi Cămin.

Meciurile din cadrul etapei a VI-a ale Seriei B disputate în acest weekend nu au adus nicio schimbare în partea superioară a clasamentului, Real Andrid și Fortuna Căpleni câștigând meciurile jucate în deplasare cu același scor, 1-0.
energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii