Olimpia MCMXXI Satu Mare a disputat în weekend două meciuri de pregătire, primul s-a jucat sâmbătă, pe stadionul Someșul, contra juniorilor U17 de la LPS Satu Mare, iar al doilea s-a jucat la Căpleni, în compania celor de la Fortuna.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Marți seară, pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” din Satu Mare s-a disputat prima semifinală a Cupei României - faza județeană.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În această seară, pe terenul din Dorolț, Talna Orașu Nou a învins fără probleme Luceafărul Decebal, cu scorul de 4-0, iar pe terenul din Căpleni, Fortuna a eliminat campioana județului, CSM Satu Mare, după victoria cu 2-1.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

În acest weekend s-au disputat primele două meciuri din 16-imile Cupei României - faza județeană, vineri după-amiază, AS Căpleni a învins la loviturile de departajare Frohlich Foieni, iar azi, Fortuna Căpleni a învins cu 3-1 Schwaben Kalmandi Cămin.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Meciurile din cadrul etapei a VI-a ale Seriei B disputate în acest weekend nu au adus nicio schimbare în partea superioară a clasamentului, Real Andrid și Fortuna Căpleni câștigând meciurile jucate în deplasare cu același scor, 1-0.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii