smarald tennis club

Liga 4 | Victoria Apa, liderul Seriei B, înfrângere la Odoreu, iar CSM Satu Mare II a învins Codreana Homoroade

(1 Vot)

Vineri, în primul meci al etapei a XIX-a din Seria B a ligii a patra sătmăreană, Cetate 800 Ardud a învins Voința Lazuri, sâmbătă Victoria Apa, liderul Seriei B, a pierdut surprinzător la Odoreu, iar duminică dimineața echipa a doua a celor de la Ce-Se-Meee au învins Codreana Homoroade.

Duelul de la Odoreu a început cu un gol rapid marcat de Baraszu Donnovan pentru Someșul, 1-0, iar până la pauză nu s-a mai marcat, însă gazdele au rămas în inferioritate numerică după ce Balogh Ștefan a primit două cartonașe galbene în zece minute și a fost eliminat de arbitrul Lucian Pop. Victoria Apa a egalat în debutul reprizei secunde prin Sergiu Varga, 1-1, după cinci minute Someşul Odoreu a revenit în avantaj, gol Tiago Burnar, 2-1, iar finalul de meci a fost foarte animat, Paul Bonta restabilind egalitatea în minutul 89, 2-2, însă în al treilea minut de prelungire Alex Cozma a marcat și a adus victoria celor din Odoreu, 3-2.

Meciul disputat în această dimineață pe Stadionul Olimpia ”Daniel Prodan” a fost dominat de jucătorii CSM-ului, care au intrat în avantaj la pauză, 2-1, Popovici Rafael a deschis scorul în mintul 30, iar Suveg Nandor a dublat avantajul trei minute mai târziu, Cristian Onance a marcat pentru Codreana în ultimul minut al reprizei și a stabilit scorul pauzei. În repriza secundă, echipa pregătită de Ritli Zoltan a mai marcat de două ori prin Tamas Patric și Popovici Rafael, 4-1.

Meciul dintre Ugocea Porumbești și Recolta Dorolț II Dara a fost amânat.

Liga 4 | Seria B | Etapa 19 | Someşul Odoreu 3 - 2 Victoria Apa (1-0)

Marcatori: Baraszu Donnovan, Tiago Burnar, Alex Cozma/Sergiu Varga, Paul Bonta;

Arbitru: Pop Lucian;

Asistenți: Chiorean George și Rakoczi Kristof;

Observator: Ziman Cornel;

Someşul Odoreu: Mihăiță Cădar - Sergiu Mezei, Baraszu Donnovan, Alex Cozma, Tiago Burnar, Szolosi Fernando (cpt.), Kerekes Patrik, Alvaro Varga, Sergiu Tamas, Balogh Ștefan, Luka Attila;

Rezerve: Laurențiu Pop, Adrian Mezei, Horvath Benjamin, Marcos Seman;

Antrenor: Lucian Robotin;

Victoria Apa: Bogdan Berinde (cpt.) - Paul Bonta, Flavius Dârlea, Ovidiu Mureșan, Ioan Dragoș, David Dârlea, Iulian Sabău, Sergiu Varga, Raul Axenta, Mihăiță Bordac, Sebastian Dârlea;

Rezerve: Vlad Lenghel, Rezmuves Remus, Ioan Olaru, Farkas Adrian, Bakos Arnold;

Rezerve: Ghiran C.;