Liga 4 | Someșul Oar a câștigat primul meci al sezonului

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Sâmbătă dimineață, în prologul etapei a doua din Seria A a ligii a patra sătmărene, Someșul Oar a câștigat primul meci al sezonului 2021/2022.

Echipa pregătită de Florin Găvruș s-a impus, pe teren propriu, în fața celor de la Kneho Urziceni cu scorul de 4-0. Antrenorul-jucător al Oarului a reușit o dublă, în minutele 31 și 58, Adrian Fernea a marcat pentru 3-0, în minutul 75, iar David Haidu a închis tabela cu golul marcat două minute mai târziu, 4-0.

Jocul din prima etapă a sezonului, contra celor de la CSM Victoria Carei II a fost amânat, iar în etapa următoare, Someșul Oar va juca în deplasare la AS Ghenci.

Liga 4 | Seria A | Etapa 2 | Someșul Oar 4 - 0 Kneho Urziceni (2-0)

Marcatori: Florin Găvruș (min. 31, 58), Adrian Fernea (min. 75), David Haidu (min. 77);

Arbitru: Sălăgean Norbert

Asistenți: Maxi Cătălin și Jennifer Damian;

Observator: Swarcz Oscar;

Someșul Oar: Martin Pop - Marcos Berdar, Gnandt Denis, Nagy Norbert, Patrick Flore, Lakatos Patrick, Florin Găvruș, Adrian Fernea (cpt.), Vasile Copcia, David Haidu, Gheorghe Corodan;

Rezerve: Mike Alex, Cristian Vereș, Balog Tamas, Maiorciac Zsolt;

Antrenor: Florin Găvruș;

Kneho Urziceni: Czier David - Mihail Hasna, Szolomajer Herbert (cpt.), Meszarosiu Janos, Schupler Abel, Mugurel Strungariu, Halasz Aron, Czier Benjamin, Reszler Balazs, Hozer Keny, Vas Mark;   

Rezerve: Nemeth David, Claudiu Hasna, Czimerman Artur; 

 

Program Liga 4, Seria A, etapa 2:

Duminică, 12 septembrie:

Platanul Marna - Crasna Moftinu Mic (ora 14:00)

Arbitru: [Carei]

Asistenți: Chiorean George și Scwarkopf Istvan;

Observator: Bâlc Csaba; 

Termala Dindeşti - Unirea Pişcolt (ora 17:00)

Arbitru: [Carei]

Asistenți: Chiorean George și Scwarkopf Istvan;

Observator: Gherasim Alexandru;

Viitorul Lucăceni - Real Andrid (ora 17:00)

Arbitru: Pop Ionel;

Asistenți: Moisa Florin și Jennifer Damian;

Observator: Dumitraş Gheorghe;

Vulturii Santău - CSM Victoria Carei II (ora 17:00)

Arbitru: Ciceu Marian;

Asistenți: Ardelean Vlad și Man Cătălin;

Observator: Raţ Sebastian;

Duminică, 12 septembrie:

AS Ghenci - Schamagosch Ciumeşti (ora 18:00)

Arbitru: Sălăgean Norbert;

Asistenți: Botos Roland și Chiorean Raul;

Observator: Rus Gavril;

Frohlich Foieni stă.

  

Program Liga 4, Seria B, etapa 1:

Sâmbătă, 11 septembrie: 

Someşul Odoreu - Victoria Apa (ora 17:00)

Arbitru: Simon Elek;

Asistenți: Miclăuş Răzvan și Szabo Andrei;

Observator: Matei Claudiu;

Dacia Medieşu Aurit - Sportul Botiz (ora 14:00)

Arbitru: Mihai Marius;

Asistenți: Lauruk Ciprian și Deac Vlad;

Observator: Racolţa Vasile;

Voinţa Lazuri - Speranţa Halmeu (ora 14:00)

Arbitru: Simon Elek;

Asistenți: Bauer Iosif și Bauer Adalbert;

Observator: Turtureanu Ioan;

Venus Dumbrava - Codreana Homoroade (ora 17:00)

Arbitru: Kopriva Zsolt;

Asistenți: Toth Kristian și Popescu Tudor;

Observator: Dorca Marcel;

Voinţa Turţ - Cetate 800 Ardud. (teren Beltiug, ora 17:00)

Arbitru: Rebegea Ciprian;

Asistenți: Trella Zoran și Bor Alberto;

Observator: Neichi Ioan;

Voinţa Babţa - Voinţa Doba (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Banner Livrare2

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii