Liga 4 | Știința Beltiug a învins Viitorul Vetiș într-un meci amical

Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

În această după-amiază, pe terenul din Vetiș s-a disputat un meci amical între Viitorul Vetiș și Știința Beltiug.

Echipa pregătită de Cristi Popa a condus la pauză cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Alex Micle, însă în partea a doua jucătorii din Beltiug au întors rezultatul și s-au impus cu scorul de 3-1. Alin Merce a readus egalarea în startul reprizei secunde, Balintfi Norbert a adus Beltiugul în avantaj, 2-1, iar  Alin Merce a reușit dubla și a închis tabela cu golul marcat pe finalul jocului, 3-1.

Sâmbăta viitoare, echipa din Vetiș are programe un amical cu Turul Micula, iar Știința Beltiug va îprimi vizita Unirii Tășnad. 

Sâmbătă, pe terenul din Micula, Crasna Moftinu Mic s-a impus în fața gazdelor cu scorul de 4-1. Alex Bonea a marcat unicul gol pentru Micula, în timp ce pentru Moftin au marcat Dan Gavrilescu (3) și Dănilă.

Amical | Viitorul Vetiș 1 - 3 Știința Beltiug (1-0)

Marcatori: Alex Micle / Merce Alin (2), Balintfi Norbert;

Arbitri: Elek Simon, Báthory Ștefan, Denis Gherman;

Viitorul Vetiș:Oșan - Apai, Mureșan, Feher, Godja, Caba, Raț, Anton, Lazăr, Alex Micle, Dănilă;

Rezerve: Palage, Paul Micle, Sasu, Tamas, Horvath, Dencsak, Pop Nandor, Hajdu;

Antrenor: Cristi Popa; 

Știința Beltiug: Cherecheș Raul - Chifor Robert, Țoca Vlăduț, Zvonic Kevin, Pușkaș Szabolcz, Solomes Gheorghe, Cadar Pavel, Soprony Claudiu, Balintfi Norbert, Baciu Marius, Merce Alin;

Rezerve: Dolca Victor, Nichita Florian, Ban Vlăduț, Purguly Kevin, Sunea Lucian;

Antrenor: Toma Marius;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

Banner Livrare2

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii