AJF Satu Mare | Scenariile luate în calcul pentru reluarea campionatelor judeţene

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

AJF Satu Mare informează echipele participante în campionatele județene că în urma consultării scenariilor FRF-AJF se estimează începerea competiţiilor de fotbal amator în perioada 19-26 septembrie 2020, în anumite condiţii care vor fi comunicate ulterior, în timp util.

Astfel, Comitetul de Urgenţă al AJF Satu Mare a analizat comunicatul primit de la FRF şi aduce la cunoştinţă membrilor afiliaţi următoarele scenarii, urmând ca la primirea Protocolului de începere a competiţiilor fotbalului amator, dintre MTS şi Ministerul Sănătății, acestea să fie definitivate şi date publicităţii.

SCENARII:

Liga a IV-a Elite (etapa 1, sâmbătă, 26 septembrie 2020):

Seria A:

1. Energia Negreşti Oaş

2. Talna Oraşu Nou

3. Recolta Dorolţ

4. Unirea Păuleşti

5. Turul Micula

6. Ştiinţa Beltiug

7. Olimpia XXMCM

8. Voinţa Turţ

9. Dacia Medieşu Aurit

10. Victoria Apa

11. Speranţa Halmeu

12. Luceafărul Decebal

Seria B:

1. CSM Victoria Carei

2. FC Unirea Tăşnad

3. Crasna Moftinu Mic

4. AS Căpleni

5. Fortuna Căpleni

6. Kalmandi Cămin

7. Voinţa Doba

8. Frohlich Foieni

9. Real Andrid

10. Recolta Sanislău

11. Stăruinţa Berveni

12. Viitorul Lucăceni

Tragerea la sorţi va avea loc in 15 septembrie la sediul AJF Satu Mare

 

Liga a IV-a (etapa 1, duminică, 4 octombrie 2020):

Seria A:

1. Vulturii Santău

2. Termala Dindeşti

3. Olimpia Domăneşti

4. Unirea Pişcolt

5. Schamagosch Ciumeşti

6. AS Ghenci

7. Victoria Tiream

8. Platanul Marna

9. Atletic Craidorolţ

Seria B:

1. Voinţa Lazuri

2. Sportul Botiz

3. Someşul Odoreu

4. Cetate 800 Ardud

5. AS Livada

6. Viitorul Vetiş

7. Someşul Oar

8. Voinţa Babţa

Tragerea la sorţi va avea loc in 16 septembrie la sediul AJF Satu Mare.

Liga a V-a (etapa 1, duminică, 4 octombrie 2020):

1. Prietenia Crucişor

2. Codreana Homoroade

3. Unirea Bercu

4. Ugocea Porumbeşti

5. Recolta Dorolţ II Dara

6. ASCS Diferit

7. Egri Sasok Agriş

8. Viitorul Viile Satu Mare

9. Olimpia Căuaş

10. Kneho Urziceni

11. Gloria Moftinu Mare

12. Dacia Supur

13. Venus Dumbrava

Tragerea la sorţi va avea loc in 17 septembrie la sediul AJF Satu Mare

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii