Liga 4 | Talna Orașu Nou, victorie categorică pe terenul Voinței Lazuri

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Talna Orașu Nou, liderul Seriei A din liga a patra sătmăreană, a început returul sezonului 2019/2020 cu o victorie categorică, 8-2 pe terenul ocupantei locului 9 din serie, Voința Lazuri.

A fost un meci cu două reprize aproape identice, ambele echipe marcând același număr de goluri în fiecare repriză, Talna reușind să înscrie câte patru goluri/repriză, în timp ce gazdele au marcat câte un gol/repriză. În prima repriză Gabriel Macovei și Casian Bere au reușit câte o dublă pentru Talna, iar Dragoș Patrik a marcat singurul gol pentru Voința (1-2). Pe parcursul reprizei secunde, Lucian Homorozan a marcat și el de două ori, Kocsan Norbert a înscris pentru Lazuri (2-6), iar Dumitru Torz și Raul Ștef au marcat ultimele goluri pentru Talna Orașu Nou. În meciul tur, Talna s-a impus pe propriul teren cu scorul de 4-1.

Etapa următoare, Talna Orașu Nou va primi vizita Sportului Botiz, iar Voința Lazuri va juca în deplasare la Dacia Medieșu Aurit.

Tot astăzi, în prima etapă a returului, Energia Negrești a fost învinsă pe propriul teren de Victoria Apa. 

Liga 4 | Seria A | Etapa 12 | Voința Lazuri 2 - 8 Talna Orașu Nou (1-4)

Marcatori: Dragoș Patrik, Kocsan Norbert/ Gabriel Macovei (2), Casian Bere (2), Lucian Homorozan (2), Dumitru Torz, Raul Ștef; 

Arbitri: Simon Elek, Denis Gherman, Matei Claudiu;

Observator: Rus Gavril;

Voința Lazuri: Szucs Gergo (cpt.) - Barabas Szilard, Meșter Sandor, Pinkovai Roland, Nycora David, Lazin Botond, Cosmin Trif, Aranysi Patrik, Dragoș Patrik, Ovidiu Prodan, Pinczes Zoltan; 

Rezerve: Kocsan Norbert, Princz Istvan, Surányi Reimond, Horotan Patrik, Demeter György, Felician Pintea, Csukat Arnold;

Antrenor: Csik Tiberiu;

Talna Orașu Nou: Daniel Miclea - Michel Fedorca, Radu Zaharia, Casian Bere, Lucian Homorozan, Raul Ștef, Adrian Oros, Erdei Sandor (cpt.), Denis Filip, Marian Demian, Gabriel Macovei; 

Rezerve: Alin Negru, Erdei Matyas, Ina n Boje, Bute Janos, Dumitru Torz, Leonardo Mândruți, Alexandru Vele, Alex Târțiu;

Antrenor: Lucian Homorozan;

Program Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 12:

Duminică, 8 martie (ora 13:00 și 15:00):

Sportul Botiz - Turul Micula

Arbitri: Pop Emanuel, Bonţidean Daniel, Jenifer Denisa Damian;

Observator: Ziman Cornel;

Speranța Halmeu - Olimpia MCMXXI Satu Mare

Arbitri: Pop Lucian, Toth Kristian, Botos Roland;

Observator: Dorca Marcel;

AS Livada - Vointa Turț

Arbitri: Matei Claudiu, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;

Observator: Dumitraș Gheorghe;

Venus Dumbrava - Dacia Medieşu Aurit (teren Medieș, ora 14:00 sen./ ora 16:00 jun.)

Arbitri: Simon Elek, Estan Alex, Trella Zoran;

Observator: Viorel Stoica;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 07 Martie 2020 19:37

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii