Liga 4 | Recolta Dorolț a învins Someșul Oar în prima etapă a returului Foto: Facebook/Someșul Oar

Liga 4 | Recolta Dorolț a învins Someșul Oar în prima etapă a returului

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Recolta Dorolț, liderul Seriei B din liga a patra sătmăreană, a început cu o victorie categorică returul  sezonului 2019/2020, 4-0 cu ocupanta locului 5 din serie, Someșul Oar.

Echipa pregătită de Cosmin Iuhas a avut un avantaj minim la pauză, grație golului marcat chiar în startul meciului de Adrian Bura, deși la mijlocul reprizei a beneficiat de un penalty, ratat însă de Virag Szilard. În repriza secundă Dorolțul a mai înscris de trei ori, Gulya Richard dublând avantajul Recoltei, în minutul 70, Virag Szilard a reușit să marcheze din acțiune, în minutul 80, iar în ultimul minut de joc, Santai Szabolcs a marcat golul patru pentru Dorolț și a închis tabela. În meciul tur, Recolta Dorolț a învins Someșul Oar cu scorul de 12-0.

Etapa următoare, Recolta Dorolț va primi vizita Luceafărului Decebal, iat Someșul Oar va juca în deplasare la Crasna Motfinu Mic.

Liga 4 | Seria B | Etapa 12 | Recolta Dorolț 4 - 0 Someșul Oar (1-0)

Marcatori: Adrian Bura, Gulya Richard, Virag Szilard, Santai Szabolcs;

Arbitri: Dragoș Bogdan, Sălăgean Norbert, Reday Arpad;

Observator: Csehn Sandor;

Recolta Dorolț: Alex Cădar - Vincze Levente, Santai Szabolcs, Cosmin Iuhas, Meșter Nandor (cpt.), Adrian Bura, Ciprian Cireap, Flaviu Fechete, Gulya Richard, Virág Szilard, Vincze David;             

Rezerve: Sergiu Pop, Lakatos Tibor, Aranyos Zsolt, Purguly Kevin, Denis batin;

Antrenor: Cosmin Iuhas;

Someșul Oar: Benko Adrian - Berdar Marcos, Kriser Ioan, Czimerman Eike, Apjok Cătălin, Cristian Varga, Vasile Ursan, Balog Tamas (cpt.), Kalocsai Zoltan, Florin Găvruș, Adrian Baidoc;

Rezerve: Martin Pop, Lakatos Patrik, Nagy Robert, Hajdu Richard;

Antrenor: Florin Găvruș;

 

Program Liga 4, Seria B (Zona Someș), etapa 12:

Duminică, 8 martie:

Luceafărul Decebal - Ştiinţa Beltiug (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Peneghi Șerban, Moisa Florin, Miron Ciprian;

Observator: Pataki Zoltan;

Voinţa Doba - Viitorul Vetiş (ora 13:00/15:00)

Arbitri: Dragoș Bogdan, Maxi Cătălin, Turoczi Norbert;

Observator: Kegyes Tibor;

Voinţa Babţa - Unirea Păuleşti (ora 13:00/15:00)

Arbitri: Peter Alin, Ciceu Marian, Juhasz Tibor;

Observator: Morar Nicolae;

Cetate Ardud - FC Unirea Tăşnad (teren Tășnad, ora 13:00/15:00)

Arbitri: Kallos T., Batori Patrick, Petruț Sebastian;

Observator: Gherasim Alexa;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 07 Martie 2020 16:13

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii