Liga 4 | CSM Satu Mare a început sezonul de primăvară cu o victorie în fața Fortunei Căpleni

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

În weekend au revenit meciurile din fotbalul judeţean sătmărean, iar duelul dintre CSM Satu Mare și Fortuna Căpleni a fost primul joc oficial disputat în acest an.

Echipa pregătită de Zoltan Ritli s-a impus fără probleme, cu scorul de 5-1, prin golurile marcate de Gabriel Cădar, Nyilvan Rareș, Nyilvan Bogdan și Svarczkopf Istvan, în timp ce pentru echipa din Căpleni, Gal Zoltan a marcat în poarta sătmărenilor, iar Badon Norbert în propria poartă.

Duminică, de la ora 15:00, sunt programate alte patru meciuri, singurul joc amânat din această etapă fiind Frohlich Foieni - Schwaben Kalmandi Cămin.

Liga 4 | Seria C | Etapa 15 | CSM Satu Mare 5 - 1 Fortuna Căpleni (2-0)

Marcatori: Gabriel Cădar (min. 1), Nyilvan Rareș (min. 25), Nyilvan Bogdan (min. 60), Svarczkopf Istvan (min. 80) / Gal Zoltan (min. 67), Badon Norbert (min. 90, autogol);

Arbitri: Bathory Ştefan, Lukacs Levente, Nagy Szabolcs;

Observator: Halici Eugen;

CSM Satu Mare: Marius Curileac - Călin Vădan, Angelo Șimon, Vlăduț Țoca, Flaviu Ionescu, Jakab Martin, Svarczkopf Istvan, Nyilvan Rareș, Nyilvan Bogdan, Portik Robert, Gabriel Cădar (cpt);

Rezerve: Daniel Oșan - Mircea Bordac, Marius Doros, Bogdan Faur, Dragos Patric, Patrik Horotan,  Vlad Negrean;

Antrenor: Zoltan Ritli;

Fortuna Căpleni: Ritli Raymond - Adrian Masca, Peter Vicsocsan, Szabo Robert, Marius Cadar (cpt.), Ardrian Lobos, Badon Norbert, Toth Norbert, Fleiss Zsolt, Gal Zoltan;

Rezerve: Nonn Daniel, Heveli Csaba, Uhar Ștefan, Becsei Lehel, Bela Szabolcs;

Antrenor: Vigh Ferencz;

liga4 csm satu mare fortuna capleni1 

Program Liga 4, Seria C - (Zona Crasna), etapa 15:

Duminică, 1 martie (ora 13:00 - jun. / 15:00 - sen.):

Viitorul Lucăceni - AS Ghenci

Arbitri: Kovacs Szabolcs, Sălăgean Norbert, Moisa Florin;

Observator: Năstruţ Liviu;

AS Căpleni - Victoria Tiream

Arbitri: Rebegea Ciprian Gelu, Bonţidean Daniel Tamas, Pop Emanuel;

Observator: Pataki Zoltan;

Schamagosch Ciumeşti - Recolta Sanislău

Arbitri: Simon Elek, Bogdan Răzvan, Denis Gherman;

Observator: Borz Ionel;

Unirea Pişcolt - Real Andrid

Arbitri: Pop Lucian, Maxi Cătălin, Chiorean George;

Observator: Torok Zoltan;

Frohlich Foieni - Schwaben Kalmandi Cămin (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 01 Martie 2020 09:38

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii