Liga 4 | Olimpia Satu Mare a întâlnit Progresul Șomcuta Mare într-un meci amical

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Duminică, la prânz, jucătorii Olimpiei MCMXXI Satu Mare au disputat al patrulea meci de pregătire din pauza competițională.

Pe terenul din Lăpușel, Olimpia Satu Mare a întâlnit liderul din Seria Nord a ligii a patra din Maramureș, Progresul Șomcuta Mare, iar la finalul unui meci disputat, cu multe ocazii de poartă, maramureșenii s-au impus cu scorul de 3-1. Progresul a marcat de două ori pe parcursul primei reprize, Bogdan Bârle deschizând scorul după doar zece minute de la primul fluier al arbitrului, iar Bogdan Busica a stabilit scorul pauzei cu un gol frumos, vole de la marginea careului de 16m, gol marcat în minutul 30. Sătmărenii au redus din diferență prin golul marcat de Erich Srepler, în minutul 70, însă cu cinci minute înainte de finalul jocului Ionuț Buhai a readus diferența de două goluri în favoarea Progresului Șomcuta Mare, 3-1, stabilind astfel și scorul final al meciului.

Amical | Progresul Șomcuta Mare 3 -1 Olimpia MCMXXI Satu Mare (2-0)

Marcatori: Bogdan Bârle, Bogdan Busica, Ionuț Buhai / Erich Srepler; 

Olimpia MCMXXI Satu Mare: Vlăduț Duca – Robert Chifor, Alin Lung, Călin Turșuc, Gabriel Caba, Raul Raț, Răzvan Vonet, Nagy Leonard, Geo Filimon, Sorin Grigoraș, Erich Srepler;

Rezerve: Alex Șugar – Paul Bonta, Mihai Sician, Lakatos Istvan, Denis Chivari, Marian Negrean;

Antrenor: Nelu Donca;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 23 Februarie 2020 19:11

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii