Liga 4 | CSM Victoria Carei a învins Viitorul Lucăceni și încheie turul fără înfrângere

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Sâmbătă, în cadrul etapei a XIII-a din Seria C a ligii a patra sătmărene, ultima a turului, CSM Victoria Carei a învins la scor Viitorul Lucăceni și încheie turul fără înfrângere.

Careienii au condus la pauză cu scorul de 4-0, toate cele patru goluri fiind marcate de Alex Vereș, iar în repriza secundă Mihai Istvan a reușit o dublă, iar Alex Vasiu a închis tabela la scorul de 7-0. 

Echipa pregătită de Marius Botan a obținut a treia victorie din acest sezon cu scorul de 7-0 și încheie turul pe primul loc în Seria C, cu 37 puncte, fără înfrângere, 12 victorii și un rezultat de egalitate (1-1 cu CSM Satu Mare).

Liga 4 | Seria C | Etapa 13 | CSM Victoria Carei 7 - 0 Viitorul Lucăceni (4-0)

Marcatori: Alex Vereș (4), Mihai Istvan (2), Alex Vasiu;

Arbitri: Mazilu Ovidiu, Petruţ Sebastian, Neichi Sergiu;

Observator: Halici Eugen;

CSM Victoria Carei: Armos Sandor - Griszhaber Bogdan, Tilinger Daniel (cpt.), Orosz Engelbert, Neki Kevin, Bakai Balázs, Holczberger Kristian, Mihai Ghiarfaș, Alex Vereș, Koter Raul, Mihai Istvan;

Rezerve: Erik Mitracica, Raul Zbona, Randu Silaghi, Alex Vasin, Gilbert Ghic; 

Antrenor: Marius Botan;

Viitorul Lucăceni: Raul Borlan, Balog Ferike, Boldizsar Edmond, Beres Marius (cpt.), Cătălin Todorca, Alex Malinetescu, Stelian Câmpan, Cristian Pop, Lakatos Marius, Lakatos Roland, Ovidiu Ardelean;

Rezervă: Andrei Petran; 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii