Liga 4 | CSM Satu Mare a încheiat turul cu o victorie

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

Sâmbătă, în cadrul etapei a XIII-a din Seria C a ligii a patra sătmărene, ultima a turului, CSM Satu Mare s-a impus fără probleme pe terenul Stăruinţei Berveni. 

Sătmărenii au rezolvat meciul după primele 25 minute de joc, Gabriel Cădar, Bogdan Faur și Jakab Martin marcând câte un gol pentru a noua victorie a sezonului.

Teortic, CSM Satu Mare mai are de disputat trei meciuri din primele etape ale sezonului (cu AS Ghenci - etapa 1, cu Victoria Tiream -  etapa 3 și cu Real Andrid - etapa 4), însă, după cum ne-a obișnuit AJF-ul sătmărean, sunt slabe șansele ca aceste meciuri să se mai joace…

Liga 4 | Seria C | Etapa 13 | Stăruinţa Berveni 0 - 3 CSM Satu Mare (0-3)

Marcatori: Gabriel Cădar (min. 12), Bogdan Faur (min. 20), Jakab Martin (min. 25); 

Arbitri: Kovacs Szabolcs, Bathory Ştefan, Nagy Szabolcs;

Observatori: Pataki Zoltan, Kegyes Tibor;

Stăruinţa Berveni: Botoș Balazs - Stier Peter, Osvalth Szabolcs, Kenderes Ferenc (cpt.), Svarczkopf Walter, Sajo Zoltan, Ioan Podină, Bakai Gerhardt, Buna Renato, Ioan Chiș, Claudiu Silaghi; 

Rezerve: Kiss Menyhert, Lang Bence, Daroczi Tibor;

CSM Satu Mare: Marius Curileac - Luca Tincău, Vlad Negrean, Ritli Raul, Flaviu Ionescu, Nyilvan Bogdan, Angelo Șimon, Bogdan Faur, Nyilvan Rareș, Jakab Martin, Gabriel Cădar;

Rezerve: Daniel Oșan - Mircea Bordac, Marian Zima, Dragoș Petric, Svarczkopf Istvan, Patric Horotan, Vlăduț Țoca;

Antrenor: Ritli Zoltan;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 12 33
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 12 31
3 Energia Negreşti 12 28
4 Turul Micula 12 26
5 Speranța Halmeu 12 19
6 Dacia Medieşu Aurit 11 18
7 Voinţa Turţ 12 16
8 Victoria Apa 12 16
9 Voinţa Lazuri 12 8
10 Sportul Botiz 12 8
11 AS Livada 12 4
12 Venus Dumbrava 11 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 11 33
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 11 27
4 FC Unirea Tăşnad 11 20
5 Voinţa Doba 11 16
6 Someşul Oar 11 14
7 Luceafărul Decebal 11 12
8 Ştiinţa Beltiug 11 8
9 Cetate Ardud 11 8
10 Voinţa Babţa 11 5
11 Viitorul Vetiş 11 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 16 46
2 CSM Satu Mare 13 37
3 AS Căpleni 16 37
4 Stăruinţa Berveni 16 30
5 Recolta Sanislău 16 27
6 Fortuna Căpleni 16 24
7 Viitorul Lucaceni 16 20
8 Schwaben Kalmandi Cămin 15 20
9 Frohlich Foieni 14 16
10 Schamagosch Ciumeşti 15 14
11 Victoria Tiream 15 13
12 Real Andrid 15 12
13 AS Ghenci 15 7
14 Unirea Pişcolt 16 5

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii