Liga 4 | Toate rezultatele înregistrate în cele trei serii (etapa 11/11/12)

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile etapei a XI-a din seriile A și B, respectiv etapa a XII-a din Seria C a ligii a patra sătmărene. 

Iubitorii fotbalului județean sătmărean au avut parte de un weekend plin de meciuri cu miză, în fiecare dintre cele trei serii ale ligii a patra s-au întâlnit în duel direct primele echipe din clasamentul seriilor.

Astfel, în Seria A, pe terenul din Orașu Nou, Talna a învins cu scorul de 3-2 Olimpia MCMXXI Satu Mare, iar la Negrești, Energia a câștigat meciul cu Turul Micula, scor 6-1. În Seria B, liderul clasamentului, Recolta Dorolț s-a impus în deplasare la ocupanta locului 3, Unirea Păulești, iar în Seria C duleul CSM-urilor, de pe Stadionul Olimpia din Satu Mare s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Rezultate Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 11:

Sâmbătă, 2 noiembrie:

Victoria Apa 3 – 0 Venus Dumbrava (neprezentare Dumbrava)

Voinţa Lazuri 1 – 4 Speranţa Halmeu (1-1)

Duminică, 3 noiembrie:

Energia Negreşti 6 – 1 Turul Micula 

Talna Oraşu Nou 3 – 2 Olimpia MCMXXI Satu Mare (1-0)

Voinţa Turţ 4 – 1 Sportul Botiz 

AS Livada 1 – 3 Dacia Medieşu Aurit (1-0)

 

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 11:

Sâmbătă, 2 noiembrie:

Crasna Moftinu Mic 3 – 0 Voinţa Doba (1-0)

Ştiinţa Beltiug 3 – 3 Cetate Ardud 800 (3-2)

Duminică, 3 noiembrie:

Unirea Păuleşti 1 – 4 Recolta Dorolţ (1-2)

Voinţa Babţa 2 – 1 Someşul Oar (1-0)

Luceafărul Decebal 3 – 1 Viitorul Vetiş (1-0)

FC Unirea Tăşnad a stat.

 

Rezultate Liga 4, Seria C (Zona Crasna), etapa 12:

Sâmbătă, 2 noiembrie: 

CSM Satu Mare 1 – 1 CSM Victoria Carei (1-0)

Duminică, 3 noiembrie:

Unirea Pişcolt 1 – 4 Fortuna Căpleni

Viitorul Lucăceni 1 – 3 Schwaben Kalmandi Cămin (1-1)

AS Căpleni 5 – 1 Stăruinţa Berveni (1-1)

Schamagosch Ciumeşti 4 – 2 AS Ghenci (3-2) 

Frohlich Foieni 1 – 1 Victoria Tiream (1-1)

Real Andrid 2 – 1 Recolta Sanislău (1-1)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii