Liga 4 | Victorie pentru CSM Satu Mare în deplasare la Viitorul Lucăceni

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

Astăzi, la prânz, pe terenul din Lucăceni s-a jucat al doilea meci al etapei a unsprezecea din Seria C a ligii a patra sătmărene, Viitorul primind vizita celor de la CSM Satu Mare.

Sătmărenii s-au impus fără probleme cu scorul de 4-1 și s-au apropiat la un sigur punct de ocupanta locului doi, AS Căpleni, care a pierdut astăzi derby-ul cu CSM Victoria Carei.

La pauză, echipa pregătită de Zoltan Ritli a intrat cu un avantaj de trei goluri, toate marcate în primele 18 minute de joc, Luca Tincău reușind o dublă (min. 2 și 10), iar Nyilvan Rareș a înscris în minutul 18. Imediat după pauză, Fett Marius a redus din diferență pentru Lucăceni, 1-3, iar Marian Zima, intrat de pe bancă, a marcat golul patru pentru sătmăreni și a închis tabela, 1-4.

Etapa următoare, CSM Satu Mare va primi vizita liderului la zi din clasamentul Seriei C, CSM Victoria Carei.

Liga 4 | Seria C | Etapa 11 | Viitorul Lucăceni 1 - 4 CSM Satu Mare (0-3)

Marcatori: Fett Marius/Luca Tincău (2), Nyilvan Rareș, Marian Zima;

Arbitri: Lucian Pop, Norbert Sălăgean, Cătălin Maxi;

Observator: Petz Istvan;

Viitorul Lucăceni: Raul Borlan - Claudiu Ciocotișan, Boldizsar Edmond, Lakatos Erno, Horgos Mirel, Fett Marius, Lakatos Roland, Sergiu Bârle, Bolog Ferenc, Cristian Varga, Lakatos Marius;

Rezerve: Alex Malinetescu, Mark Malinetescu, Marius Beres;

Antrenor: Ștefan Petras;

CSM Satu Mare: Marius Curileac - Vlad Negrean, Raul Ritli, Marius Doroș, Luca Tincău, Angelo Șimon, Bogdan Faur, Flaviu Ionescu, Mircea Bordac, Gabriel Cădar (cpt.), Nyilvan Rareș;

Rezerve: Daniel Oșan - Dragoș Patric, Marian Zima, Svarczkopf Istvan, Nyilvan Bogdan, Patrik Horotan, Vlăduț Țoca;

Antrenor: Ritli Zoltan;  

 

Program Liga 4, Seria C (Zona Crasna), etapa 11:

Duminică, 27 octombrie:

Schwaben Kalmandi Cămin - Recolta Sanislău (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Peneghi Şerban, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;:

Observator: Rus Gavril;

Stăruinţa Berveni - Schamagosch Ciumeşti (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Kopriva Zsolt, Miron Ciprian, Marian Beniamin;

Observator: Kegyes Tibor;

AS Ghenci - Unirea Pişcolt (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Dragoş Bogdan, Moisa Florin, Turoczi Sergiu;

Observator: Morar Nicolae; 

Fortuna Căpleni - Frohlich Foieni (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Matei Claudiu, Lukacs Levente, Pop Emanuel;

Observator: Cseh Sandor;

Victoria Tiream - Real Andrid (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Rad Bogdan, Chiorean Raul, Botos Roland;

Observator: Mândreanu Remus;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 26 Octombrie 2019 20:57

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii