Liga 4 | Energia Negrești a obținut cea mai categorică victorie din acest sezon

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

Energia Negrești s-a impus în această după-amiază cu scorul de 8-1 în fața vecinei de clasament, Speranţa Halmeu.

Pentru negreșteni este cea mai categorică victorie din actualul sezon al ligii a patra sătmărene. 

Energia a început foarte bine meciul și după doar trei minute de la primul fluier al arbitrului Bogdan Răzvan, Sergiu Stan a deschis scorul, apoi a urmat un hattrick reușit de Claudiu Berinde, iar Lucian Lohan a marcat în ultimul minut al reprizei și oșenii au intrat la cabine cu un avans de cinci goluri. 

Oaspeții au redus din diferență în minutul 65, prin golul marcat de Alin Caba, 5-1, însă până la finalul jocului Lucian Pop a marcat un gol, iar Lucian Lohan a mai înscris de două ori și Energia Negrești a obținut cea mai categorică victorie din acest sezon, 8-1.

Etapa următoare, Energia Negrești va juca pe terenul celor de la Dacia Medieşu Aurit, iar Speranţa Halmeu va primi vizita Talnei Oraşu Nou.

Liga 4 | Seria A | Etapa 9 | Energia Negreşti 8 - 1 Speranţa Halmeu (5-0)

Marcatori: Sergiu Stan, Claudiu Berinde (3), Lucian Lohan (3), Lucian Pop/Alin Caba; 

Arbitri: Bogdan Răzvan, Pop Emanuel, Zsigrai Cătălin;

Observator: Andreica Marcel;

Energia Negreşti: Gergely Andrei - Sergiu Stan, Petrișor Seleveschi, Sebastian Stan, Lucian Ciocan, Lucian Pop (cpt.), Huszti Ioan, Claudiu Berinde, Lucian Lohan, Tath Darius, Darius Băcanu;

Rezerve: Laurențiu Canaloș, Geroge Sas, Lorenzo Codrea, Flaviu Goja, Grigore Călin, Horea Dănuț; 

Antrenor: Adrian Big;

Speranţa Halmeu: Kiss Iosif - Liviu Leordan, Egyed Matei, Alin Caba, Mike Tamas, Cătălin Bala, Szmutku Kristof, Danis Beres, Kss Darian, Viorel Onica, Sorin Zimbru (cpt.);

Rezervă: Szemak Kristof;

 

Program Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 9:

Duminică, 20 octombrie:

Turul Micula - Olimpia MCMXXI Satu Mare (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Omuţ Marius, BH, BH;

Observator: Vigu Iosif;

Voinţa Turţ - Dacia Medieşu Aurit (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Mihai Marius, Sician Gabriel, Raţ Sebastian jr.;

Observator: Rus Gavril;

AS Livada - Venus Dumbrava (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Simon Elek, Miclăuș Răzvan, Bonţidean Daniel;

Observator: Turtureanu Ioan;

Miercuri, 23 octombrie:

Victoria Apa - Talna Oraşu Nou

Arbitri: Pop Lucian, Moisa Florin, Botos Roland;

Observator: Ziman Cornel;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 19 Octombrie 2019 14:08

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 25
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 18
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 10 10
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 9 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 9 16
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 9 10
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 12 34
2 AS Căpleni 12 28
3 CSM Satu Mare 9 25
4 Stăruinţa Berveni 12 24
5 Fortuna Căpleni 12 20
6 Schwaben Kalmandi Cămin 12 17
7 Viitorul Lucaceni 12 16
8 Recolta Sanislău 12 15
9 Frohlich Foieni 11 12
10 Schamagosch Ciumeşti 11 10
11 Real Andrid 11 10
12 Victoria Tiream 11 9
13 AS Ghenci 11 7
14 Unirea Pişcolt 12 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii