Liga 4 | Unirea Păuleşti a învins Știința Beltiug după o repriză secundă foarte bună

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

În primul joc al etapei a noua din Seria B a ligii a patra sătmărene, disputat pe terenul din Beltiug, Unirea Păuleşti a învins cu scorul de 3-0 Știința Beltiug după o repriză secundă foarte bună.

Prima repriză s-a încheiat fără gol marcat, chiar dacă ambele echipe au avut câteva ocazii de poartă, însă repriza secundă a fost dominată de jucătorii din Păulești, care după doar cinci minute de la startul reprizei au deschis scorul prin căpitanul Lucian Giurgiuman, acesta transformând fără probleme un penalty. Intrat după pauză, Edy Bob a dublat avantajul Unirii în minutul 70, iar Alin Merce a marcat pentru 3-0 după două minute și a stabilit scorul final al jocului.

Etapa următoare, Unirea Păuleşti va juca în deplasare la Someșul Oar, iar Știința Beltiug se va juca pe terenul vecinei de clasament, Viitorul Vetiş.

Liga 4 | Seria B | Etapa 9 | Ştiinţa Beltiug 0 - 3 Unirea Păuleşti (0-0)

Marcatori: Lucian Giurgiuman (pen.), Eduard Bob, Alin Merce;

Arbitri: Dragoş Bogdan, Chiorean George, Miron Ciprian;

Observator: Petz Istvan;

Ştiinţa Beltiug: Horvat Rolland  - Pavel Cadar, Răzvan Lupaș, Nyicara David, Pușcaș Szabolcs, Balintfi Norbert, Zvonik Kevin, Purguly Kevin, Daniel Nistor, Dan Vlăduț, Sebastian Negre;

Rezervă: Florin Nichita;

Antrenor: Marius Toma;

Unirea Păuleşti: Lucian Hebe - Lucian Giurgiuman, Ori Patrik, Cristian Micle, Sergiu Varga, Alin Merce, Kristian Micaș, Marius Oprea, Sergiu Mateiu, Ionuț Moldovan, Daniel Godje;

Rezerve: Radu Oșan, Szilagyi Benjamin, Bozso Szabolcs, Flaviu Varna, Giani Gorga, Gabriel Lipai, Eduard Bob;

Antrenor: Sorin Marian;

 

Program Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 9:

Duminică, 20 octombrie:

Viitorul Vetiş - Recolta Dorolţ (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Chiriloaia Ciprian, Lukacs Levente, Nagy Szabolcs;

Observator: Năstruţ Liviu;

Voinţa Babţa - Voinţa Doba (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Iuhas Tibor, Moisa Florin, Pop Emanuel;

Observator: Rozs Zoltan;

Luceafărul Decebal - Someşul Oar (ora 12:00/14:00)

Arbitri: Pop Lucian, Toth Cristian, Maxi Cătălin;

Observator: Borz Ionel;

Crasna Moftinu Mic - FC Unirea Tăşnad (ora 15:00 sen)

Arbitri: Kovacs Szabolcs, Sălăgean Norbert, Miron Ciprian;

Observator: Cseh Sandor;

Cetate Ardud stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 25
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 18
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 10 10
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 9 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 9 16
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 9 10
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 12 34
2 AS Căpleni 12 28
3 CSM Satu Mare 9 25
4 Stăruinţa Berveni 12 24
5 Fortuna Căpleni 12 20
6 Schwaben Kalmandi Cămin 12 17
7 Viitorul Lucaceni 12 16
8 Recolta Sanislău 12 15
9 Frohlich Foieni 11 12
10 Schamagosch Ciumeşti 11 10
11 Real Andrid 11 10
12 Victoria Tiream 11 9
13 AS Ghenci 11 7
14 Unirea Pişcolt 12 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii