Liga 4 | Talna Orașu Nou a reușit a doua victorie consecutivă în care a marcat 9 goluri

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

După ce au învins etapa trecută Sportul Botiz cu scorul de 9-1, astăzi, jucătorii Talnei Orașu Nou au reușit din nou să câștige și să înscrie de nouă ori, de această dată în fața celor de la Venus Dumbrava.

Cele nouă goluri ale Talnei au fost marcate de patru jucători, Lucian Homorozan reușind să înscrie de patru ori, Gabriel Macovei a marcat ”doar” trei goluri (etapa trecută a reușit patru), iar Rareș Demian și căpitanul Erdei Sandor au înscris câte un gol. Oaspeții au marcat prin Marius Zah, din penalty (6-1) și Bogdan Nap (6-2).

După primele trei etape, Talna Orașu Nou are punctaj maxim și un golaveraj de invidiat (22 goluri marcate și 4 goluri primite), iar Venus Dumbrava speră să obțină prima victorie etapa viitoare, acasă, cu Olimpia MCMXXI Satu Mare.

Liga 4 | Seria A | Etapa 3 | Talna Oraşu Nou 9 - 2 Venus Dumbrava (5-0)

Marcatori: Gabriel Macovei (3), Rareș Demian, Lucian Homorozan (4), Erdei Sandor / Marius Zah (pen.), Bogdan Nap;

Arbitru: Bogdan Răzvan, Bauer Iosif, Bauer Adalbert:

Observator: Rus Gavril;

Talna Oraşu Nou: Daniel Miclea - Michel Fedorca, Alin Negru, Erdei Matyas, Lucian Homorozan, Pajzos Attila, Kovasc Attila, Erdei Sandor (cpt.), Rareș Demian, Gabriel Macovei, Alex Velea;

Rezerve: Bute Janos, Alex Tirțiu, Denis Filip, Dumitru Torz, Pajzos David, Radu Zaharia, Ioan Boje;

Venus Dumbrava: Csaki Ioniță - Vasile Pop (cpt.), Bogdan Nap, Iosif Molnar, Paul Pontoc, Bogdan Manta, Loredan Tartan, Marius Zah, Darius Sabadus, Valentin Carjan, Adrian Piti; 

Rezerve: Daniel Fechete, Ionuț Pintea, Ratys Bogdan, Flaviu Cădar, Marius Solomon, Fatyol Tiberius;

Antrenor: Petru Sabău;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 25
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 18
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 10 10
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 9 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 9 16
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 9 10
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 12 34
2 AS Căpleni 12 28
3 CSM Satu Mare 9 25
4 Stăruinţa Berveni 12 24
5 Fortuna Căpleni 12 20
6 Schwaben Kalmandi Cămin 12 17
7 Viitorul Lucaceni 12 16
8 Recolta Sanislău 12 15
9 Frohlich Foieni 11 12
10 Schamagosch Ciumeşti 11 10
11 Real Andrid 11 10
12 Victoria Tiream 11 9
13 AS Ghenci 11 7
14 Unirea Pişcolt 12 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii