Liga 4 | Energia Negrești a obținut primul succes al sezonului

Energia Negrești a obținut astăzi prima victorie pe teren propriu din acest sezon, 4-0 cu AS Livada.

După înfrângerea suferită etapa trecută în fața propriilor suporteri, 0-2 cu Olimpia MCMXXI Satu Mare, negreștenii au câștigat fără probleme duelul de azi, de pe Stadionul Oașul, cu AS Livada. Căpitanul Lucian Pop a reușit o dublă și a stabilit scorul pauzei, iar în repriza secundă au mai înscris pentru prima victorie a Energiei din acest sezon Georgel Berinde și Tath Darius.

Etapa următoare, Energia Negrești va juca la Lazuri, iar AS Livada va primi vizita celor de la Talna Orașu Nou.

Liga 4 | Seria A | Etapa 3 | Energia Negreşti 4 - 0 AS Livada (2-0)

Marcatori: Lucian Pop (2), Georgel Berinde, Tath Darius;

Arbitru: Rebegea Ciprian, Pop Emanuel, Bathory Ştefan;

Observator: Hriţiu Ciprian;

Energia Negreşti: Gergely Andrei - Lucian Ciocan, Sergiu Stan, Marius Pop, Petrișor Seleveschi, George Sas, Tath Darius, Georgel Berinde, Lucian Lohan, Flavius Goja, Lucian Pop (cpt.);

Rezerve: Laurențiu Canalos, Lorenzo Codrea, Horea Dănuț, Huszti Ioan, Adrian Big;

Antrenor: Adrian Big;

AS Livada: Korponai Daniel (cpt.), Beluska Richard, Daniel Varga, Gabriel Varga, Matias Alexandru, Sebesi Krisztian, Raksi Erik, Sarba Norbert, Bogdan Varga, David Balasa, Lapka Ferenc;