Liga 4 | Someșul Oar obține primul punct din acest sezon, după duelul cu FC Unirea Tășnad

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

În această după-amiază, în primul meci al etapei a treia din liga a patra sătmăreană, Someșul Oar a obținut primul punct din acest sezon după ce a încheiat la egalitate duleul de pe teren propriu cu fosta echipă din Liga 3, FC Unirea Tășnad.

După două înfrângeri categorice suferite în primele etape, 12-0 la Dorolț și 7-1 cu Crasna Moftinu Mic, echipa din Oar a reușit astăzi un joc bun și, chiar dacă a fost condusă de două ori, prin golurile marcate de Raul Silaghi (min. 30) și Mădălin Bolba (min. 61), a revenit pe tabelă prin dubla marcată de antrenorul-jucător, Florin Găvruș, și a câștigat primul punct din acest sezon.

Etapa următoare, Someșul Oar va juca în deplasare la Știința Beltiug, iar Unirea Tășnad va primi vizita Voinței Doba.

Liga 4 | Seria B | Etapa 3 | Someşul Oar 2 - 2 FC Unirea Tăşnad (0-1)

Marcatori: Florin Găvruș (2)/ Raul Silaghi, Mădălin Bolba;

Arbitru: Rad Bogdan, Miron Ciprian, Reday Arpad;

Observator: Torok Zoltan;

Someşul Oar: Adam Retegan - Maiorciac Zsolt, David Raul, Czimerman Eike, Apjok Cătălin, Adrian Fernea, Vasile Ursan, Florin Găvruș, Balog Tamas (cpt.), Kirner Ioan, Kalocsai Zoltan;

Rezerve: Cristian Varga, Martin Pop, Szilagyi Sandor, David Dudas, Nagy Robert, Lakatos Patrick;   

FC Unirea Tășnad: Kerezsi Casian - Raul Silaghi (cpt.), Adrian Mașca, Suranyi Ervin, Călin Antal, Paul Săntăuan, Locse Levente, Schnellenperger Marius, Mădălin Bolba, Cristian Ardelean, Farcău Rolland;

Rezerve: Raul Cherecheș - Alex Săntăuan, Sebastian Rus, Briszk Răzvan, Răzvan Bolba;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 07 Septembrie 2019 18:33

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii