Liga 4 | Rezultatele înregistrate în etapa intermediară din Seria C

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

Miercuri s-au disputat meciurile etapei a treia din Seria C a  ligii a patra sătmărene, singura etapă intermediară a sezonului. 

Cu excepția jocului dintre CSM Satu Mare și Victoria Tiream, care a fost amânat, celelalte meciuri s-au disputat conform programului, gazdele câștigând trei partide, oaspeții s-au impus într-un joc, iar două partide s-au încheiat la egalitate.

În urma rezultatelor înregistrate în primele trei etape ale sezonului, CSM Victoria Carei și AS Căpleni conduc seria, cu câte 9 puncte, iar Frohlich Foieni ocupă locul trei, cu 7 puncte.

SENIORI | Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 3:

Miercuri, 4 septembrie:

CSM Victoria Carei 8 - 0 AS Ghenci

Viitorul Lucăceni 1 - 1 Fortuna Căpleni (1–0) Jun 0-6 

AS Căpleni 7 - 2 Recolta Sanislău (4-1)

Schamagosch Ciumeşti 4 - 0 Real Andrid (2-0)

Unirea Pişcolt 2 - 2 Frohlich Foieni (1-1)

Stăruinţa Berveni 0 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin (0-1)

CSM Satu Mare - Victoria Tiream (amânat)

 

JUNIORI | Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 3:

Miercuri, 4 septembrie:

CSM Victoria Carei 7 - 0 AS Ghenci

Viitorul Lucăceni 0 - 6 Fortuna Căpleni 

AS Căpleni 12 - 0 Recolta Sanislău 

Schamagosch Ciumeşti 7 - 1 Real Andrid 

Unirea Pişcolt 2 - 1 Frohlich Foieni

Stăruinţa Berveni 0 - 16 Schwaben Kalmandi Cămin 

CSM Satu Mare - Victoria Tiream (amânat)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Joi, 05 Septembrie 2019 07:55

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 25
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 18
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 10 10
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 9 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 9 16
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 9 10
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 12 34
2 AS Căpleni 12 28
3 CSM Satu Mare 9 25
4 Stăruinţa Berveni 12 24
5 Fortuna Căpleni 12 20
6 Schwaben Kalmandi Cămin 12 17
7 Viitorul Lucaceni 12 16
8 Recolta Sanislău 12 15
9 Frohlich Foieni 11 12
10 Schamagosch Ciumeşti 11 10
11 Real Andrid 11 10
12 Victoria Tiream 11 9
13 AS Ghenci 11 7
14 Unirea Pişcolt 12 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii