AJF Satu Mare | Program Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), ediţia 2019/2020

Evaluaţi acest articol
(10 voturi)

Astăzi, la sediul AJF Satu Mare a avut loc ședinţa Comitetului Executiv al forului județean sătmărean în care s-a stabilit componenţa seriilor Ligii a IV-a şi s-a stabilit ţintarul ediţiei 2019/2020.

Seria A (zona Tur-Talna) va avea în componență 12 echipe: Turul Micula, Sportul Botiz, Talna Oraşu Nou, Voinţa Lazuri, Dacia Medieşu Aurit, Venus Dumbrava, Olimpia MCMXXI Satu Mare, Speranţa Halmeu, Victoria Apa, Energia Negreşti, Voinţa Turţ și AS Livada.

Prima etapă a sezonului ligii a IV-a se va disputa în weekend-ul 24/25 august.

Etapa 1:

Turul Micula - Sportul Botiz

Talna Oraşu Nou - Voinţa Lazuri

Dacia Medieşu Aurit - Venus Dumbrava

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Speranţa Halmeu

Victoria Apa - Energia Negreşti

Voinţa Turţ - AS Livada

 

Etapa 2:

Speranţa Halmeu - Voinţa Turţ

Venus Dumbrava - Turul Micula

Sportul Botiz - Talna Oraşu Nou

AS Livada - Victoria Apa

Voinţa Lazuri - Dacia Medieşu Aurit

Energia Negreşti - Olimpia MCMXXI Satu Mare

 

Etapa 3:

Turul Micula - Voinţa Lazuri

Sportul Botiz - Victoria Apa

Talna Oraşu Nou - Venus Dumbrava

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Voinţa Turţ

Speranţa Halmeu - Dacia Medieşu Aurit

Energia Negreşti - AS Livada

 

Etapa 4:

Voinţa Lazuri - Energia Negreşti

Dacia Medieşu Aurit - Sportul Botiz

Venus Dumbrava - Olimpia MCMXXI Satu Mare

Victoria Apa - Speranţa Halmeu

Voinţa Turţ - Turul Micula

AS Livada - Talna Oraşu Nou

 

Etapa 5:

Turul Micula - AS Livada

Talna Oraşu Nou - Dacia Medieşu Aurit

Voinţa Lazuri - Voinţa Turţ

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Victoria Apa

Speranţa Halmeu - Venus Dumbrava

Energia Negreşti - Sportul Botiz

 

Etapa 6:

Turul Micula - Talna Oraşu Nou

Sportul Botiz - Venus Dumbrava

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Dacia Medieşu Aurit

Victoria Apa - Voinţa Lazuri

Voinţa Turţ - Energia Negreşti

AS Livada - Speranţa Halmeu

 

Etapa 7:

Sportul Botiz - Speranţa Halmeu

Dacia Medieşu Aurit - Turul Micula

Venus Dumbrava - Voinţa Lazuri

Energia Negreşti - Talna Oraşu Nou

Voinţa Turţ - Victoria Apa

AS Livada - Olimpia MCMXXI Satu Mare

 

Etapa 8:

Talna Oraşu Nou - Voinţa Turţ

Voinţa Lazuri - AS Livada

Dacia Medieşu Aurit - Victoria Apa

Venus Dumbrava - Energia Negreşti

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Sportul Botiz

Speranţa Halmeu - Turul Micula

 

Etapa 9:

Turul Micula - Olimpia MCMXXI Satu Mare

Voinţa Lazuri - Sportul Botiz

Victoria Apa - Talna Oraşu Nou

Energia Negreşti - Speranţa Halmeu

Voinţa Turţ - Dacia Medieşu Aurit

AS Livada - Venus Dumbrava

 

Etapa 10:

Turul Micula - Victoria Apa

Sportul Botiz - AS Livada

Dacia Medieşu Aurit - Energia Negreşti

Venus Dumbrava - Voinţa Turţ

Olimpia MCMXXI Satu Mare - Voinţa Lazuri

Speranţa Halmeu - Talna Oraşu Nou

 

Etapa 11:

Talna Oraşu Nou - Olimpia MCMXXI Satu Mare

Voinţa Lazuri - Speranţa Halmeu

Victoria Apa - Venus Dumbrava

Energia Negreşti - Turul Micula

Voinţa Turţ - Sportul Botiz

AS Livada - Dacia Medieşu Aurit

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kids

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 30
2 Olimpia MCMXXI Satu Mare 11 28
3 Energia Negreşti 11 28
4 Turul Micula 11 25
5 Speranța Halmeu 11 19
6 Dacia Medieşu Aurit 10 15
7 Victoria Apa 11 13
8 Voinţa Turţ 11 13
9 Voinţa Lazuri 11 8
10 Sportul Botiz 11 7
11 AS Livada 11 4
12 Venus Dumbrava 10 0
Team
Played Points
1 Recolta Dorolţ 10 30
2 Crasna Moftinu Mic 10 27
3 Unirea Păulești 10 24
4 FC Unirea Tăşnad 10 17
5 Someşul Oar 10 14
6 Voinţa Doba 10 13
7 Luceafărul Decebal 10 11
8 Cetate Ardud 10 8
9 Ştiinţa Beltiug 10 7
10 Voinţa Babţa 10 5
11 Viitorul Vetiş 10 2
12 Someşul Odoreu 0 0
Team
Played Points
1 CSM Victoria Carei 14 40
2 AS Căpleni 14 34
3 CSM Satu Mare 11 31
4 Stăruinţa Berveni 14 27
5 Fortuna Căpleni 14 23
6 Recolta Sanislău 14 21
7 Schwaben Kalmandi Cămin 14 20
8 Viitorul Lucaceni 14 16
9 Frohlich Foieni 13 13
10 Victoria Tiream 13 13
11 Schamagosch Ciumeşti 13 11
12 Real Andrid 13 11
13 AS Ghenci 13 7
14 Unirea Pişcolt 14 4

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii