Liga 4 | Orașu Nou a câștigat derby-ul cu Energia Negrești. Toate rezultatele înregistrate în etapa intermediară

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

Astăzi s-a jucat o etapă intermediară în cele trei serii din liga a patra sătmăreană, Orașu Nou câștigând derby-ul etapei cu Energia Negrești.

Derby-ul Seriei A dintre Energia Negreşti și Talna Oraşu Nou a fost câștigat de jucătorii Talnei, care s-au impus cu scorul de 4-1, după ce la pauză au condus cu 2-0. În urma victoriei de azi, Talna s-a apropiat la trei puncte de Energia Negrești și are un meci restant cu Voința Lazuri (etapa 17).

Rezultate Liga 4, Seria A (Zona Tur-Talna), etapa 20: 

Miercuri, 15 mai:

Dacia Medieşu Aurit 2 - 2 Someşul Odoreu (2-0)

Energia Negreşti 1 - 4 Talna Oraşu Nou (0-2)

Egri Sasok Agriş 3 - 6 Victoria Apa (1-2)

Sportul Botiz 2 - 11 Speranţa Halmeu (1-6)

Voinţa Lazuri 3 - 2 Turul Micula (1-1)

AS Livada 3 - 0 Venus Dumbrava (2-0)


Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 20:

Miercuri, 15 mai:

Luceafărul Decebal 1 - 2 Crasna Moftinu Mic (0-2)

Someşul Oar 2 - 1 Unirea Păuleşti  (1-1)

Viitorul Vetiş 5 - 4 Voinţa Doba (2-3)

Atletic Craidorolţ 0 - 3 Voinţa Babţa ("masa verde")

Recolta Dorolţ - Ştiinţa Beltiug (amânat)


Program Liga 4 Seria C (Zona Crasna), etapa 24:

Miercuri, 15 mai:

Viitorul Lucăceni 2 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin (0-0)

Real Andrid 1 - 2 AS Căpleni (0-2)

CSM Victoria Carei 8 - 0 Victoria Tiream

Fortuna Căpleni 0 - 0 Stăruinţa Berveni 

Frohlich Foieni - AS Ghenci (amânat)

Unirea Pişcolt - Schamagosch Ciumeşti (amânat)

Recolta Sanislău a stat.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Joi, 16 Mai 2019 06:18

Lasă un comentariu

energy kardio maraton

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 21 57
2 Energia Negreşti 21 57
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 21 33
6 AS Livada 21 29
7 Dacia Medieşu Aurit 20 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 20 13
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Cetate Ardud 21 22
9 Someşul Oar 21 21
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 21 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 22 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 Stăruinţa Berveni 23 20
11 AS Ghenci 22 19
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 15 38
2 Unirea Bercu 15 28
3 Ugocea Porumbeşti 14 27
4 Prietenia Crucişor 13 25
5 Codreana Homoroade 14 20
6 Recolta Dorolț II 15 16
7 CSM Satu Mare II 13 15
8 Viile Satu Mare 12 13
9 ACS Turulung 15 13
10 Cetate Ardud 14 7

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii