Liga 4 | Seria B | Duelul dintre Recolta Dorolț și Luceafărul Decebal s-a încheiat la egalitate

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)

Duelul dintre Recolta Dorolț și Luceafărul Decebal disputat sâmbătă, în cadrul etapei a XIX-a din Seria B a ligii a patra sătmărene, s-a încheiat la egalitate, 2-2.

A fost un meci disputat, cu două reprize diferite, prima dominată de jucătorii din Decebal, care au marcat de două ori prin Marius Schnellenperger (min. 20) și Daniel Bura (min. 41), iar repriza a doua a aparținut gazdelor, golgheterul Robert Portik reușind o dublă (min. 47 și 82) pentru un rezultat de egalitate echitabil.

Sâmbătă s-au mai disputat alte trei meciuri din cadrul etapei a XIX-a a Seriei B, CSM Satu Mare câștigând derby-ul etapei de la Beltiug, Someșul Oar a reușit prima victorie din acest an, iar Unirea Păulești a învins Viitorul Vetiş. 

Liga 4 | Seria B | Etapa 19 | Recolta Dorolţ 2 - 2 Luceafărul Decebal (0-2)

Marcatori: Robert Portik (min. 47 și 82)/Marius Schnellenperger (min. 20) și Daniel Bura (min. 41);

Arbitri: Matei Claudiu, Rus Cătălin, Zsigrai Cătălin;

Observator: Gherasim Alexandru;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kardio maraton

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 21 57
2 Energia Negreşti 21 57
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 21 33
6 AS Livada 21 29
7 Dacia Medieşu Aurit 20 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 20 13
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Cetate Ardud 21 22
9 Someşul Oar 21 21
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 21 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 22 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 Stăruinţa Berveni 23 20
11 AS Ghenci 22 19
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 15 38
2 Unirea Bercu 15 28
3 Ugocea Porumbeşti 14 27
4 Prietenia Crucişor 13 25
5 Codreana Homoroade 14 20
6 Recolta Dorolț II 15 16
7 CSM Satu Mare II 13 15
8 Viile Satu Mare 12 13
9 ACS Turulung 15 13
10 Cetate Ardud 14 7

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii