Liga 4 | Seria B | Duelul dintre Recolta Dorolț și Luceafărul Decebal s-a încheiat la egalitate

(6 voturi)

Duelul dintre Recolta Dorolț și Luceafărul Decebal disputat sâmbătă, în cadrul etapei a XIX-a din Seria B a ligii a patra sătmărene, s-a încheiat la egalitate, 2-2.

A fost un meci disputat, cu două reprize diferite, prima dominată de jucătorii din Decebal, care au marcat de două ori prin Marius Schnellenperger (min. 20) și Daniel Bura (min. 41), iar repriza a doua a aparținut gazdelor, golgheterul Robert Portik reușind o dublă (min. 47 și 82) pentru un rezultat de egalitate echitabil.

Sâmbătă s-au mai disputat alte trei meciuri din cadrul etapei a XIX-a a Seriei B, CSM Satu Mare câștigând derby-ul etapei de la Beltiug, Someșul Oar a reușit prima victorie din acest an, iar Unirea Păulești a învins Viitorul Vetiş.

Liga 4 | Seria B | Etapa 19 | Recolta Dorolţ 2 - 2 Luceafărul Decebal (0-2)

Marcatori: Robert Portik (min. 47 și 82)/Marius Schnellenperger (min. 20) și Daniel Bura (min. 41);

Arbitri: Matei Claudiu, Rus Cătălin, Zsigrai Cătălin;

Observator: Gherasim Alexandru;