Liga 4 | Seria B | CSM Satu Mare s-a impus în derby-ul etapei de la Beltiug

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)

Astăzi, la prânz, în prologul etapei a XIX-a din seria B a ligii a patra sătmărene, pe terenul din Beltiug s-au întâlnit primele două clasate din serie, CSM Satu Mare și Știința Beltiug. 

Ambele echipe traversează o perioadă cu rezultate bune, jucătorii din Beltiug câștigând la scor ultimele patru jocuri și au obținut o calificare la masa verde în semifinalele fazei județene a Cupei României, după ce Voința Babța nu s-a prezentat la meci (se pare că jucătorii din Babța nici nu au fost anunțați despre meci…), iar CSM Satu Mare a bifat victorii pe linie în acest sezon, în ultimele două etape învingând ocupantele locurilor trei și patru din serie, Crasna Moftinu Mic și Recolta Dorolț.

Jocul de azi a fost echilibrat în prima repriză, cu o dominare teritorială a echipei pregătite de Zoltan Ritli, care pe finalul reprizei au ratat o lovitură de pedeapsă prin golgheterul Gabi Cădar și la pauză s-a intrat fără gol marcat.

Repriza secundă a început cu sătmărenii în atac, iar după zece minute Călin Vădan a deschis scorul, Bogdan Faur a dublat avantajul CSM-ului cu un sfert de oră înainte de finalul jocului, iar Florin Chitaș a închis tabela cu golul marcat în ultimul minut de joc.

În urma victoriei de azi, CSM Satu Mare continuă să fie singura echipă cu victorii pe linie din acest sezon, etapa următoare va primi vizita celor de la Cetate Ardud, în timp ce Știința Beltiug rămâne pe locul doi în serie, cu 43 puncte, însă, dacă câștigă la Babța, Crasna Moftinu Mic se poate apropia la două puncte de Beltiug.

În această după-amiază se mai joacă trei meciuri, iar mâine se dispută ultimul joc al etapei, Voinţa Babţa - Crasna Moftinu Mic.

Liga 4 | Seria B | Etapa 19 | Știința Beltiug - CSM Satu Mare (0-0)

Marcatori: Călin Vădan (min. 55), Bogdan Faur (min. 75), Florin Chitaș (min. 90);

Arbitru: Kovacs Szabolcs;

Asistenți: Sălăgean Norbert, Miron Ciprian;

Observator: Por Constantin;

Știința Beltiug: Ionuț Tomșa (cpt.)- Marius Toma, Cosmin Chindriș, Victor Dulca, Purguly Kevin, Adrian Donca, Pavel Covaci, Daniel Feier, Attila Ghindă, Gulya Richard, Buna Izidor;

Rezerve: Florin Nichita, Balintfi Norbert, Kirner Tamas, Sergiu Suciu, Zvonik Kevin, Adrian Andreica, Marcu Bumbar;

Antrenor: Daniel Feier;

CSM Satu Mare: Marius Curileac - Vlăduț Țoca, Călin Vădan, Raul Ritli, Flaviu Ionescu, Nyilvan Rareș, Svarczkopf Istvan, Angelo Șimon, Nyilvan Bogdan, Bogdan Faur, Gabriel Cădar (cpt.); 

Rezerve: Daniel Oșan - Mircea Bordac, Marius Doros, Jakab Martin, Răzvan Pop,  Florin Chitaș, Vlad Maxim;

Antrenor: Zoltan Ritli;

 

Program Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 19:

Sâmbătă, 11 mai (ora 16:00 și 18:00):

Unirea Păuleşti - Viitorul Vetiş (ora 13:00 și 15:00)

Arbitri: Pop Emanuel, Bonţidean Daniel, Sician Mihai;

Observator:  Iuhas Ioan;

Voinţa Doba - Someşul Oar

Arbitri: Peneghi Şerban, Dragoş Bogdan, Pop Lucian;

Observator: Năstruţ Liviu;

Recolta Dorolţ - Luceafărul Decebal

Arbitri: Matei Claudiu, Rus Cătălin, Zsigrai Cătălin;

Observator: Gherasim Alexandru;

Duminică, 12 mai:

Voinţa Babţa - Crasna Moftinu Mic

Arbitri: Brigadă Sălaj;

Observator:  Morar Nicolae;

AS CS Cetate 800 Ardud 3 - 0 Atletic Craidorolț (masa verde)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kardio maraton

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 21 57
2 Energia Negreşti 21 57
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 21 33
6 AS Livada 21 29
7 Dacia Medieşu Aurit 20 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 20 13
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Cetate Ardud 21 22
9 Someşul Oar 21 21
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 21 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 22 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 Stăruinţa Berveni 23 20
11 AS Ghenci 22 19
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 15 38
2 Unirea Bercu 15 28
3 Ugocea Porumbeşti 14 27
4 Prietenia Crucişor 13 25
5 Codreana Homoroade 14 20
6 Recolta Dorolț II 15 16
7 CSM Satu Mare II 13 15
8 Viile Satu Mare 12 13
9 ACS Turulung 15 13
10 Cetate Ardud 14 7

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii