Imprimă această pagină

Liga 4 | Toate rezultatele înregistrate în cele trei serii (etapele 15/15/19)

Evaluaţi acest articol
(5 voturi)

Sâmbătă și duminică s-au disputat jocurile etapei a XV-a din Seriile A și B, respectiv etapa a XIX-a din Seria C a ligii a patra sătmărene. 

Sâmbătă, în Seria A, Talna Oraşu Nou a obținut cea mai categorică victorie a etapei, 11-1 cu Agrișul, și a urcat pe primul loc în clasament până azi, când Energia Negrești a învins cu 2-0 la Livada (goluri Onisa Daniel (pen.) și Goja Flavius) și a redevenit liderurul seriei.

În Seria B s-au jucat doar două meciuri, sâmbătă, Cetate 800 Ardud s-a impus cu 3-2 în deplasre la Voința Doba, iar azi Crasna Moftinu Mic a câștigat cu 5 - 3 în fața celor de la Recolta Dorolţ, celelalte trei jocuri fiind amânate.

În Seria C, primele două clasate au fost învinse, sâmbătă, în derby-ul etapei, Victoria Carei s-a impus în fața liderul la zi din clasamentul seriei, AS Căpleni, scor 2-0, iar astăzi, Schamagosch Ciumeşti a pierdut, 2-3 pe terenul Stăruinţei Berveni.

Rezultate Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 15:

Sâmbătă, 13 aprilie:

Talna Oraşu Nou 11 - 1 Egri Sasok Agriş (8-1)

Duminică, 14 aprilie:

Sportul Botiz 2 - 6 Venus Dumbrava (1-2)

Dacia Medieşu Aurit 2 - 1 Victoria Apa (2-1)

AS Livada 0 - 2 Energia Negreşti (0-0)

Speranța Halmeu 5 - 0 Voinţa Lazuri (3-0)

Someşul Odoreu - Turul Micula (amânat)

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 15:

Sâmbătă, 13 aprilie:

ACS Voinţa Doba 2 - 3 AS CS Cetate 800 Ardud 

Duminică, 14 aprilie:

Crasna Moftinu Mic 5 - 3 Recolta Dorolţ (2-1)

Atletic Craidorolț 0 - 3 Unirea Păuleşti (masa verde)

Viitorul Vetiş - Ştiinţa Beltiug (amânat)

Someşul Oar - Luceafărul Decebal (amânat)

Voinţa Babţa - CSM Satu Mare (amânat)

Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 19:

Sâmbătă, 13 aprilie:

CSM Victoria Carei 2 - 0 AS Căpleni (1-0)

Duminică, 14 aprilie:

Fortuna Căpleni 2 - 1 Recolta Sanislău (0-1)

Schwaben Kalmandi Cămin 2 - 3 Real Andrid (1-2)

Unirea Pişcolt 6 - 1 Viitorul Lucăceni (2-0)

AS Ghenci 5 - 1 Victoria Tiream (3-1)

Stăruinţa Berveni 3 - 2 Schamagosch Ciumeşti (2-2)

Frohlich Foieni stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii