Fotbal județean | Rezultatele înregistrate în Liga 4, Seria C (etapa 15) Foto: Anziksz Nagykárolyról

Fotbal județean | Rezultatele înregistrate în Liga 4, Seria C (etapa 15)

(4 voturi)

Sâmbătă și duminică au fost programate jocurile etapei a XV-a din Seria C a ligii a patra, etapă în care s-au marcat 16 goluri, gazdele câștigând trei jocuri, oaspeții s-au impus în două meciuri, iar duelul dintre Cămin și Pișcolt s-a încheiat la egalitate.

Sâmbătă după-amiază, în meciul de deschidere al etapei a XV-a din Seria C a ligii a patra, CSM Victoria Carei a învins cu 4-0 Recolta Sanislău.

Surpriza etapei a avut loc la Căpleni, duleul local dintre liderul AS și Fortuna a fost câștigat de jucătorii Fortunei, care au întors rezultatul după ce gazdele au deschis scorul, după un sfert de oră de joc, prin Silaghi Gábor, au reușit egalarea prin Lőcse Levente, în minutul 35 și au marcat golul victorie în startul reprizei secunde prin Kind Dániel (min. 56).

În urma rezultatelor înregistrate în această etapă, AS Căpleni este egalată în fruntea Seriei C de Schamagosch Ciumeşti (36 puncte), cele două echipe fiind despărțite de golaveraj, iar pe locul trei rămăne CSM Victoria Carei.

Etapa viitoare vom avea parte de un alt derby și posibil un alt lider în clasamentul Seriei C, ocupantelel locurilor 2 și 3, CSM Victoria Carei și Schamagosch Ciumeşti, se vor întâlni în duel direct, iar liderul AS Căpleni va sta.