Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Cupa României | Recolta Dorolț a învins Unirea Păulești și s-a calificat în optimi

Evaluaţi acest articol
(3 voturi)

În această după-amiază, pe terenul din Dorolț, s-a jucat al cincilea meci din cadrul 16-imilor de finală ale Cupei României - faza județeană, Recolta Dorolț reușind să învingă cu 6-1 Unirea Păulești.

Echipa pregătită de Cosmin Iuhas a condus cu 2-0 la pauză, Portik (min. 20) și Santai (min. 30) fiind marcatorii primei reprize, iar în repriza secundă au mai înscris de patru ori prin Fechete (min. 56), Solosi (min. 70), Lakatos (min. 78) și din nou Portyk (min. 90+3). Pentru Unirea Păulești a marcat Edy Bob, în minutul 68, la scorul de 3-0 pentru Dorolț.

Până acum s-au mai disputat patru jocuri din 16-imile fazei județene a Cupei României, ambele echipe din Căpleni calificându-se în turul următor după ce AS Căpleni a trecut la loviturile de departajare de Frohlich Foieni, iar Fortuna Căpleni a învins cu 3 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin. CSM Victoria Carei s-a impus cu scorul de 6-0 în fața celor de la Victoria Tiream, iar Stăruința Berveni a câștigat la loviturile de departajare duelul cu Viitorul Lucăceni.

Cupa României | Recolta Dorolț 6 - 1 Unirea Păulești (2-0)

Marcatori: Portik (min. 20 și min. 90+3), Santai (min. 30), prin Fechete (min. 56), Solosi (min. 70), Lakatos (min. 78) / Edy Bob (min. 68);

Arbitri: Bogdan Răzvan, Mihai Marius, Bonţidean Daniel;

Observator: Iuhas Ioan;

Recolta Dorolț: Cadar A., Meșter N., Meșter Ș., Santai S.,Nikora D., Egri N., Lakatos, Solosi, Mizei, Fechete F., Portyk; Au mai jucat Iuhas și Tamas; 

Antrenor: Cosmin Iuhas;

Unirea Păulești: Hebe - Miclea, Donka, Daniluc, Tripon- Pop, Chilintan, Pinzsu, Boros - Edi Bob, Szabo; Au mai jucat: Mezei, Balogh;

Antrenor: Nicolae Șuta;

Program/rezultate Cupa României - faza județeană:

1. Frohlich Foieni 6 - 8 AS Căpleni (3-3)

2. Fortuna Căpleni 3 - 1 Schwaben Cămin (2-0)

3. CSM Victoria Carei 6 - 0 Victoria Tiream (2-0)

4. Viitorul Lucăceni 3 - 4 Stăruinţa Berveni (0-0)

5. Recolta Dorolţ 6 - 1 Unirea Păuleşti (2-0)

6. Ştiinţa Beltiug - CS Cetate Ardud 800, 17.03.2019, ora 15:00

7. Dacia Medieşu Aurit - CSM Satu Mare, 17.03.2019, ora 15:00

8. Prietenia Crucişor - Somesul Oar

9. Olimpia MCMXXI Satu Mare - ACS Voinţa Doba

10. Speranţa Bogdand - Voinţa Babţa

11. Vulturii Santau - Real Andrid

12. Sportul Botiz - Talna Oraşu Nou

13. Energia Negreşti - AS Livada

14. Recolta Dorolţ II Dara - Atletic Craidorolţ

15. Victoria Apa - Luceafărul Decebal

16. Unirea Pişcolt - Crasna Moftinu Mic

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 10 Martie 2019 14:30

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 31
2 Energia Negreşti 11 30
3 Turul Micula 11 25
4 Speranța Halmeu 11 23
5 Victoria Apa 11 17
6 AS Livada 11 13
7 Venus Dumbrava 11 13
8 Dacia Medieşu Aurit 10 12
9 Sportul Botiz 10 10
10 Someşul Odoreu 11 9
11 Voinţa Lazuri 11 7
12 Egri Sasok Agriş 11 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 11 33
2 Ştiinţa Beltiug 11 28
3 Voinţa Babţa 11 22
4 Luceafărul Decebal 10 21
5 Crasna Moftinu Mic 11 20
6 Recolta Dorolţ 11 19
7 Unirea Păulești 11 15
8 Someşul Oar 11 14
9 Cetate Ardud 11 7
10 Voinţa Doba 10 6
11 Atletic Craidorolț 11 3
12 Viitorul Vetiş 11 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 14 36
2 Schamagosch Ciumeşti 14 36
3 CSM Victoria Carei 14 31
4 Fortuna Căpleni 14 28
5 Frohlich Foieni 14 27
6 Schwaben Kalmandi Cămin 14 22
7 Real Andrid 14 20
8 Unirea Pişcolt 14 17
9 Recolta Sanislău 14 14
10 Viitorul Lucaceni 13 10
11 Stăruinţa Berveni 13 8
12 Victoria Tiream 14 6
13 AS Ghenci 14 6

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii