Fotbal județean | Programul și oficialii delegați la prima etapă din acest an 

Evaluaţi acest articol
(8 voturi)

Fotbal județean sătmărean revine în atenția microbiștilor din ”Zona Crasna”, duminică fiind programate jocurile primei etape din returul sezonului 2018/2019.

Astfel, Seria C a ligii a patra sătmărene pornește în returul sezonului cu AS Căpleni pe primul loc (33 puncte), Schamagosch Ciumești ocupă locul doi, cu trei puncte mai puțin, iar pe locul trei se situează CSM Victoria Carei (25 puncte).

În competiția rezervată juniorilor A1, primul loc din Seria C este ocupat tot de AS Căpleni, cu victorii pe linie (36 puncte), pe locul doi se situează CSM Victoria Carei (33 puncte), iar Frohlich Foieni ocupă locul trei, cu 24 puncte.

Toate jocurile etapei a XIV-a sunt programate la aceeași oră, juniorii încep la ora 13:00, iar seniorii la ora 15:00.

 

Program Liga 4, Seria C (Zona Crasna), etapa 14:

Duminică, 10 martie (orele13:00 și 15:00):

Unirea Pişcolt - AS Căpleni

Arbitri: Simon Elek, Bauer Iosif, Bauer Adalbert;

Observator: Vigu Iosif;

Victoria Tiream - Schamagosch Ciumeşti

Arbitri: Kovacs Szabolcs, Miron Ciprian, Dragoş Bogdan;

Observator: Halici Eugen;

Frohlich Foieni - CSM Victoria Carei

Arbitri: Omuţ Marius, Pascu R., Nagy Szabolcs;

Observator: Pataki Zoltan;

AS Fortuna Căpleni - Real Andrid 

Arbitri: Bathory Ştefan, Lukacs Levente, Matei Claudiu;

Observator: Kegyes Tiberiu;

AS Ghenci - Viitorul Lucăceni

Arbitri: Pop Lucian, Chiorean George, Reday Arpad; 

Observator: Rozs Zoltan;

Recolta Sanislău - Schwaben Kalmandi Cămin

Arbitri: Peter Alin, Juhasz Tibor, Ciceu Marian;

Observator: Morar Nicolae;

Stăruinţa Berveni stă.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kardio maraton

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 21 29
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 20 13
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 22 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 Stăruinţa Berveni 23 20
11 AS Ghenci 22 19
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 15 38
2 Unirea Bercu 15 28
3 Ugocea Porumbeşti 14 27
4 Prietenia Crucişor 13 25
5 Codreana Homoroade 14 20
6 Recolta Dorolț II 15 16
7 CSM Satu Mare II 13 15
8 Viile Satu Mare 12 13
9 ACS Turulung 15 13
10 Cetate Ardud 14 7

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii