Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Cupa României | Duelul dintre Viitorul Lucăceni și Stăruința Berveni s-a decis la la loviturile de departajare

Evaluaţi acest articol
(10 voturi)

Fotbalul județean sătmărean revine încet-încet în atenția microbiștilor, în weekend jucându-se primele două meciuri din 16-imile fazei județene a Cupei României, iar astăzi, tot în Cupă, pe terenul din Lucăceni, duelul dintre Viitorul și Stăruința Berveni s-a decis la la loviturile de departajare. 

Câștigătoarea din primul joc oficial al anului disputat de cele două echipe s-a decis la loteria penalty-urilor, după ce, pe parcursul celor 90 minute, nicio echipă nu a marcat niciun gol. Jucătorii din Berveni au fost mai concentrați la executarea loviturilor de departajare și s-au impus, la limită, cu scorul de 4-3, obținând astfel calificarea în optimile fazei județene a Cupei României.

Tot astăzi, pe Stadionul Victoria din Carei, echipa pregătită de Marius Botan s-a impus cu scorul de 6-0 în fața celor de la Victoria Tiream

Weekend-ul trecut s-au disputat primele două jocuri din 16-imile fazei județene a Cupei României, ambele echipe din Căpleni calificându-se în turul următor după ce AS Căpleni a trecut la loviturile de departajare de Frohlich Foieni, iar Fortuna Căpleni a învins cu 3 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin.

Cupa României | Viitorul Lucăceni 0 - 0 Stăruința Berveni (3-4 la loviturile de departajare)

Arbitri: Kovascs Szabolcs, Norbert Sălăgean, Lucian Pop;

Observator: Petz Istvan;

Viitorul Lucăceni: Cătălin Todorca - Ovidiu Ardelean (cpt.), Kuzmos Dennis, Mirel Horgoș, Ioan Leber, Mark Malinetescu, Marian Podar, Sergiu Bârle, Ștefan Tentis, Cătălin Imbuzan, Cătălin Maxi; 

Rezerve: Nicu Bota, Fett Marius, George Ținghe, Alex Breda, Borbely Cătălin, Aron Copos;

Antrenor: Răzvan Nintaș;

Stăruința Berveni: Botos Balazs - Lang Bence, Flaviu Măran, Oszvath Szabolcs, Sajo Zoltan, Obis Tamas (cpt.), Bakai Gerhardt, Keresy Krisztian, Varga Mate,  Ioan Chiș, Bund Renato; 

Rezerve: Kis Menyhert, Racz Lenard, Ioan Podină, Nagy Krisztian, Gall Alexandru;

Antrenor: Kun Gabor;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Miercuri, 06 Martie 2019 19:33

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 31
2 Energia Negreşti 11 30
3 Turul Micula 11 25
4 Speranța Halmeu 11 23
5 Victoria Apa 11 17
6 AS Livada 11 13
7 Venus Dumbrava 11 13
8 Dacia Medieşu Aurit 10 12
9 Sportul Botiz 10 10
10 Someşul Odoreu 11 9
11 Voinţa Lazuri 11 7
12 Egri Sasok Agriş 11 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 11 33
2 Ştiinţa Beltiug 11 28
3 Voinţa Babţa 11 22
4 Luceafărul Decebal 10 21
5 Crasna Moftinu Mic 11 20
6 Recolta Dorolţ 11 19
7 Unirea Păulești 11 15
8 Someşul Oar 11 14
9 Cetate Ardud 11 7
10 Voinţa Doba 10 6
11 Atletic Craidorolț 11 3
12 Viitorul Vetiş 11 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 14 36
2 Schamagosch Ciumeşti 14 36
3 CSM Victoria Carei 14 31
4 Fortuna Căpleni 14 28
5 Frohlich Foieni 14 27
6 Schwaben Kalmandi Cămin 14 22
7 Real Andrid 14 20
8 Unirea Pişcolt 14 17
9 Recolta Sanislău 14 14
10 Viitorul Lucaceni 13 10
11 Stăruinţa Berveni 13 8
12 Victoria Tiream 14 6
13 AS Ghenci 14 6

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii