CSM Victoria Carei, set la zero cu Victoria Tiream în Cupa României

(10 voturi)

În această după-amiază, jucătorii echipei CSM Victoria Carei au obținut cea mai categorică victorie de până acum din această fază a competiție, 6-0 cu Victoria Tiream.

Echipa pregătită de Marius Botan a condus la pauză cu scorul de 2-0, iar în partea a doua au mai înscris de patru ori. Cele șase golurile ale careienilor au fost marcate de trei jucători, István Mihály a reușit o triplă, Raul Kóter a marcat o dublă, iar Alex Malinetescu a înscris o dată.

Tot astăzi, la Lucăceni, Viitorul a primit vizita celor de la Stăruința Berveni, la finalul celor 90 minute scorul a rămas neschimbat, iar la loviturile de departajare jucătorii din Berveni au câștigat cu scorul de 4-3, calificându-se altfel în faza următoare a competiției.

Weekend-ul trecut s-au disputat primele două jocuri din 16-imile fazei județene a Cupei României, ambele echipe din Căpleni calificându-se în turul următor după ce AS Căpleni a trecut la loviturile de departajare de Frohlich Foieni, iar Fortuna Căpleni a învins cu 3 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin.

Cupa României | CSM Victoria Carei 6 - 0 Victoria Tiream (2-0)

Marcatori: István Mihály (3), Raul Kóter (2) și Alex Malinetescu;

Arbitri: Ovidiu Mazilu, Emanuel Pop şi Nagy Szabolcs;

Observator: Torok Zoltan;

CSM Victoria Carei: Ármos Sándor – Holczberger Krisztián, Griszháber Gabriel, Orosz Engelbert, Mihai Ghiarfaș – Csenteri Bence, Nyéki Kevin – Alex Malinetescu, Bákai Balázs, Silaghi Randu – Mihály István;

Rezerve: Mitracica Erik, Alex Babiciu, Raul Zbona, Kóter Raul, Claudiu Silaghi, Claudiu Mihale, Vekker Csongor;

Antrenor: Marius Botan;

Victoria Tiream: Vigh Tamás – Kerezsi Iosif, Simon Antal, Óbis Claudiu, Schrepler Bertold (cpt.)– Daniel Băbțan, Pogeda Darius, Horvát Carol Ioan, Horvát Roland, Costin Ionuț – Dana Iosif;

Rezerve: Fodor Adrian, Ioan Tati, Alexandru Bitea, Szolomajer Cristian, Ricardo Cardoș, Lucian Varga;

Antrenor: Tar Nicolae;