Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Amical | CSM Satu Mare a învins Minaur Baia Mare

Evaluaţi acest articol
(9 voturi)

Echipa de fotbal a CSM Satu Mare este în plină perioadă de pregătire, iar astăzi a jucat un meci amical în compania ocupantei locului doi din Seria 5 a ligii a treia, Minaur Baia Mare.

Astfel, pe terenul sintetic din Nyirbator (Ungaria), echipa pregătită de Zoltan Ritli a reușit să câștige cu scorul de 5-2, după ce la pauză scorul a fost egal, 2-2. Golurile sătmărenilor au fost marcate de Faur, Nilvan Bogdan, Cădar, Rareş Nyilvan și Vădan, în timp ce pentru băimăreni au marcat Bococi și fostul jucător al Olimpiei, Ciprian Brata.

În această perioadă, CSM Satu Mare a disputat trei meciuri de pregătire, pe lângă victoria de azi, de la Nyirbator, liderul Seriei B din Liga 4 sătmăreană a mai învins FC Csenger (3-0) şi Fehergyarmat (2-0).

 Amical | CSM Satu Mare 5 - 2 Minaur Baia Mare (2-2)

Marcatori: Faur, Nilvan Bogdan, Cădar, Rareş Nyilvan, Vădan/Bococi, Brata;

CSM Satu Mare: Curileac - Șimon, Vădan, Doroş - Faur, Schwarzkopf, Bordac, Ionescu - R. Niylvan, Cadar, B. Nyilvan. 

Rezerve: Oşan, Ritli, Pop, Nagy, Jakab, Chifor.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 23 Februarie 2019 11:40

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 31
2 Energia Negreşti 11 30
3 Turul Micula 11 25
4 Speranța Halmeu 11 23
5 Victoria Apa 11 17
6 AS Livada 11 13
7 Venus Dumbrava 11 13
8 Dacia Medieşu Aurit 10 12
9 Sportul Botiz 10 10
10 Someşul Odoreu 11 9
11 Voinţa Lazuri 11 7
12 Egri Sasok Agriş 11 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 11 33
2 Ştiinţa Beltiug 11 28
3 Voinţa Babţa 11 22
4 Luceafărul Decebal 10 21
5 Crasna Moftinu Mic 11 20
6 Recolta Dorolţ 11 19
7 Unirea Păulești 11 15
8 Someşul Oar 11 14
9 Cetate Ardud 11 7
10 Voinţa Doba 10 6
11 Atletic Craidorolț 11 3
12 Viitorul Vetiş 11 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 12 33
2 Schamagosch Ciumeşti 12 30
3 CSM Victoria Carei 12 25
4 Frohlich Foieni 12 24
5 Fortuna Căpleni 12 22
6 Schwaben Kalmandi Cămin 12 20
7 Real Andrid 12 20
8 Unirea Pişcolt 12 16
9 Recolta Sanislău 12 13
10 Viitorul Lucaceni 12 10
11 Victoria Tiream 12 6
12 Stăruinţa Berveni 12 5
13 AS Ghenci 12 3

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii