Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Amical | CSM Satu Mare a învins Minaur Baia Mare

Evaluaţi acest articol
(10 voturi)

Echipa de fotbal a CSM Satu Mare este în plină perioadă de pregătire, iar astăzi a jucat un meci amical în compania ocupantei locului doi din Seria 5 a ligii a treia, Minaur Baia Mare.

Astfel, pe terenul sintetic din Nyirbator (Ungaria), echipa pregătită de Zoltan Ritli a reușit să câștige cu scorul de 5-2, după ce la pauză scorul a fost egal, 2-2. Golurile sătmărenilor au fost marcate de Faur, Nilvan Bogdan, Cădar, Rareş Nyilvan și Vădan, în timp ce pentru băimăreni au marcat Bococi și fostul jucător al Olimpiei, Ciprian Brata.

În această perioadă, CSM Satu Mare a disputat trei meciuri de pregătire, pe lângă victoria de azi, de la Nyirbator, liderul Seriei B din Liga 4 sătmăreană a mai învins FC Csenger (3-0) şi Fehergyarmat (2-0).

 Amical | CSM Satu Mare 5 - 2 Minaur Baia Mare (2-2)

Marcatori: Faur, Nilvan Bogdan, Cădar, Rareş Nyilvan, Vădan/Bococi, Brata;

CSM Satu Mare: Curileac - Șimon, Vădan, Doroş - Faur, Schwarzkopf, Bordac, Ionescu - R. Niylvan, Cadar, B. Nyilvan. 

Rezerve: Oşan, Ritli, Pop, Nagy, Jakab, Chifor.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Sâmbătă, 23 Februarie 2019 11:40

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Energia Negreşti 16 45
2 Talna Oraşu Nou 16 42
3 Turul Micula 15 34
4 Victoria Apa 16 27
5 Speranța Halmeu 15 27
6 Dacia Medieşu Aurit 15 23
7 AS Livada 16 17
8 Venus Dumbrava 16 17
9 Sportul Botiz 15 13
10 Voinţa Lazuri 16 11
11 Someşul Odoreu 15 9
12 Egri Sasok Agriş 15 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 15 45
2 Ştiinţa Beltiug 15 37
3 Crasna Moftinu Mic 15 32
4 Recolta Dorolţ 16 31
5 Voinţa Babţa 14 28
6 Luceafărul Decebal 12 24
7 Unirea Păulești 15 21
8 Someşul Oar 14 14
9 Cetate Ardud 16 13
10 Viitorul Vetiş 15 6
11 Voinţa Doba 13 6
12 Atletic Craidorolț 16 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 18 45
2 Schamagosch Ciumeşti 19 45
3 CSM Victoria Carei 18 43
4 Fortuna Căpleni 18 37
5 Frohlich Foieni 18 33
6 Schwaben Kalmandi Cămin 19 25
7 Real Andrid 18 25
8 Unirea Pişcolt 19 24
9 Recolta Sanislău 19 21
10 Stăruinţa Berveni 18 16
11 AS Ghenci 19 13
12 Viitorul Lucaceni 18 11
13 Victoria Tiream 19 6
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 10 27
2 Prietenia Crucişor 11 25
3 Unirea Bercu 12 21
4 Ugocea Porumbeşti 11 21
5 Codreana Homoroade 11 13
6 Recolta Dorolț II 12 12
7 CSM Satu Mare II 8 11
8 Viile Satu Mare 9 10
9 ACS Turulung 11 7
10 Cetate Ardud 11 7

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii