Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liga 4 | Seria A | Talna Orașu Nou a câștigat la Micula un meci cu zece goluri și trei penalty-uri ratate 

Evaluaţi acest articol
(2 voturi)

Cel mai spectaculos meci al etapei a X-a s-a disputat în această după-amiază la Micula, gazdele primind vizita liderului la zi al Seriei A, Talna Orașu Nou.

A fost un joc cu multe goluri și foarte multe evenimente, arbitrul Bogdan Răzvan dictând pe parcursul jocului trei lovituri de pedeapsă, două pentru gazde și una pentru oaspeți, toate trei fiind ratate... 

Micula a avut o primă repriză foarte bună și după doar 15 minute conducea cu scorul de 3-0 prin golurile marcate de Mizscs Zoltan (min. 10 și 15) și Rareș Crainic (min. 13), Tar Robert  a marcat pentru 4-0 în minutul 30, iar Casian Bere a redus din diferență pentru Orașu Nou cu golul marcat în minutul 32, la pauză, Turul Micula a intrat cu un avantaj de trei goluri, 4-1.

Repriza secundă i-a avut în prim plan pe jucătorii Talnei, care au reușit să egaleze la patru prin golurile marcate de Casian Bere (min. 60), Denis Vașvari (min. 52) și Lucian Homorozan (min. 75), gazdele au ratat un penalty și șansa de a reveni în avantaj, iar cei care au înscris pe final de meci au fost tot jucătorii Talnei, Alin Negru (min 80) și Ioan Boje (min. 90) marcând pentru o victorie spectaculoasă și nesperată pentru echipa din Orașu Nou.

În urma rezultatelor înregistrate în această etapă, Talna Orașu Nou rămâne liderul Seriei A, cu 28 puncte, fiind singura echipă fără înfrângere în primele zece etape, pe locul doi rămâne Energia Negrești (27 puncte), iar locul trei este ocupat de Speranța Halmeu, cu 22 puncte.

Etapa următoare, Talna Orașu Nou joacă acasă cu Dacia Medieșu Aurit, iar Energia Negrești va primi vizita celor de la Victoria Apa.

Liga 4 | Seria A | Turul Micula 4 - 6 Talna Orașu Nou (4-1)

Marcatori: Mizscs Zoltan (min. 10 și 15), Rareș Crainic (min. 13) și Tar Robert (min. 30) / Casian Bere (min. 32, 60), Denis Vașvari (min. 52), Lucian Homorozan (min. 75), Alin Negru (min 80), Ioan Boje (min. 90);

Turul Micula: Adrian Sălăjan - Vlad Negrean, Sandor Iuliu (cpt.), Alex Bonea, Marius Bora, Mizscs Zoltan, Bucs Erik, Tar Robert, Mike Robert, Marius Pop, Rareș Crainic;

Rezerve: Marius Coman, Cristian Pop, Mihai Varga, Viorel Oncea, Paul Mașlinca;

Talna Orașu Nou: Daniel Miclea - Radu Zaharia, Călin Pop, Erdei Matyas, Ioan Boje, Casian Bere, Lucian Homorozan, David Medve, Tudor Suciu, Erdei Sandor (cpt.), Filip Denis; 

Rezerve: Alin Negru, Fedorca Michel, Ionuț Rus, Bute Janos, Kovacs Attila, Denis Vașvari, Andrei Hreniuc;

Antrenor: Valentin Vas;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 04 Noiembrie 2018 20:33

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 31
2 Energia Negreşti 11 30
3 Turul Micula 11 25
4 Speranța Halmeu 11 23
5 Victoria Apa 11 17
6 AS Livada 11 13
7 Venus Dumbrava 11 13
8 Dacia Medieşu Aurit 10 12
9 Sportul Botiz 10 10
10 Someşul Odoreu 11 9
11 Voinţa Lazuri 11 7
12 Egri Sasok Agriş 11 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 11 33
2 Ştiinţa Beltiug 10 25
3 Voinţa Babţa 10 22
4 Luceafărul Decebal 10 21
5 Crasna Moftinu Mic 10 17
6 Recolta Dorolţ 10 16
7 Unirea Păulești 11 15
8 Someşul Oar 9 14
9 Cetate Ardud 11 7
10 Atletic Craidorolț 10 3
11 Viitorul Vetiş 11 3
12 Voinţa Doba 9 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 10 28
2 Schamagosch Ciumeşti 10 27
3 CSM Victoria Carei 10 22
4 Schwaben Kalmandi Cămin 10 18
5 Frohlich Foieni 10 18
6 Fortuna Căpleni 10 16
7 Unirea Pişcolt 11 16
8 Real Andrid 10 14
9 Recolta Sanislău 10 10
10 Viitorul Lucaceni 10 7
11 Victoria Tiream 10 6
12 Stăruinţa Berveni 10 5
13 AS Ghenci 11 3

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii