Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Rezultatele înregistrate astăzi în Cupa României - faza județeană

Evaluaţi acest articol
(6 voturi)

În această după-amiază au fost programate patru meciuri din faza I a Cupei României - faza județeană, Vulturii Santău, Voinţa Turţ, Someşul Odoreu și Atletic Craidorolţ fiind echipele calificate în turul următor.

Primele jocuri din această fază a competiției s-au disputat în urmă cu două săptămâni și miercurea trecută, echipele calificate în turul următor sunt: Recolta Sanislău, Victoria Tiream, Olimpia MCMXXI Satu Mare, Recolta Dorolț II, AS Livada, Cetate Ardud 800 II, Luceafărul Decebal, Sportul Botiz, Prietenia Crucișor și Voința Lazuri.

Rezultate Cupa României - faza județeană, turul 1:

Miercuri, 17 octombrie:

Vulturii Santău 4 – 1 AS Ghenci (2-0)

Marcatori: Alin Știr (min. 21 și 23), Cătălin Contras (min. 81), Răzvan Tomolea (min. 87)/Sorin Oneț (min. 47);

Vulturii Santău: Nirean Patrick - Cătălin Uglai, Bogdan Tripon, Suth David, Cseh Adrian, Cătălin Contras, Claudiu Sabău, Ciprian Uglai, Flaviu Cirțiu, Cristian Petruț, Alin Știr;

Rezerve: Cătălin Borzan, Fecior Botond, Marian Mastan, Răzvan Tomolea, Laurențiu Stoica;

AS Ghenci: Ionuț Ungur - Komaromi Arpad, Florin Toca, Boros Istvan, Komaromi Istvan, Csaszar Alex, Sorin Oneț, Ștefan Sabău, Cristian Mureșan, Cristian Tot;

Rezerve: Paul Racolța, Komaromi Kristof, Hendre Jozsef, Orosz Iuliu;

 

Voinţa Turţ 7 – 3 Venus Dumbrava (3-0)

Marcatori: Vlăduț Bălan (min. 8), Mădălin Rus (min. 14, 22 și 71), Sorin Grigoraș (min. 76), Vasile Rus (min. 86 și 89) /Adelin Temian (min.  63 și 85), Paul Morariu (min. 68);

Voinţa Turţ: Nicolae Ștef - Trella Petre, Liviu Chitaș, Mădălin Rus, Ioan Fărcaș, Vasile Marita, Kalin Vasile, Adelin Feier, Vlăduț Bălan, Ionut Beniamin, Sorin Grigoraș;

Rezerve: Vasile Rus, Florin Zimbru, Vasile Gherman, Ioan Ciuta, Grigore Ignat;

Venus Dumbrava: Pajzos Mihai - Luca Crainic, Adelin Temian, Alex Ban, Alex Ciorba, Sergiu Maier, Luigi Tatar, George Tatar, Gheroghe Racolta, Paul Morariu, Radis Bogdan; 

Rezerve: Alin Pintea, David Cardos, Ionuț Pintea; 

 

Egri Sasok Agriş 1 – 5 Someşul Odoreu 

Marcatori: Nagy Levente (min. 75)/David Andrei (min. 15 și 84), Szabo Cristian (min. 30), Szolosi Fernando (min. 48 și 60);

Egri Sasok Agriş: Marton Nicolae - Marton Istvan, Bertici Nicolae, Zsiga Zsigmond, Deak Arnold, Nagy Levente, Antal Zsombor, Budai Robert, Sebo Daniel Szucs Istvan, Kosa Kristof;

Rezerve: Silke Jozsef, Mikita Gellert, Tegze Szabolcs, Spivak Sandor, Daraban Karoly, Kuzmann Mark;

Someşul Odoreu: Ioan Arvai - Romeo Pap, Bojthe Alexandru, Aciu Attila, Dănuț Tincu, Balogh Ștefan, Darius Horotan, Szolosi Orlando, Szabo Cristian, Szolosi Fernando, Andrei David;

Rezerve: Balog Gabor - Matyas Istvan, Borneas Bogdan, Vlăduț Donca, Musta Patrik, Polgar Szilard;

 

Gloria Moftinu Mare 1 – 2 Atletic Craidorolţ (1-1)

Marcatori: Florin Petric (min. 10)/Szabo Denis (min. 30), Gabriel Chilințan (min. 57);

Gloria Moftinu Mare: Petrik Mark -  Marian Florin, Fekete Robert, David David, Mecker Matthias, Marcel Câmpean, Mogyorosi Dezideriu, Marius Micle, Heinrich Mark, Florin Petric, Boor Zeno;

Rezerve: Petru Checicheș, Epure Zoltan, Gaspar Lorand, Cut Pavel, Sorin Hotca; 

Atletic Craidorolţ: Lucian Hebe - Spiller Rudolf, Donka Ionel, Vlad Modoc, Marcel Daniloc, Sergiu Suciu, Gabriel Chilințan, Balintfi Norbert, Szabo Denis, Dana Adam;

Rezerve: Kovaci Richard, Mihai Vaida, Marcel Andreica, Rafai Mirel;

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Miercuri, 17 Octombrie 2018 19:14

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 31
2 Energia Negreşti 11 30
3 Turul Micula 11 25
4 Speranța Halmeu 11 23
5 Victoria Apa 11 17
6 AS Livada 11 13
7 Venus Dumbrava 11 13
8 Dacia Medieşu Aurit 10 12
9 Sportul Botiz 10 10
10 Someşul Odoreu 11 9
11 Voinţa Lazuri 11 7
12 Egri Sasok Agriş 11 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 11 33
2 Ştiinţa Beltiug 11 28
3 Voinţa Babţa 10 22
4 Luceafărul Decebal 10 21
5 Crasna Moftinu Mic 10 17
6 Recolta Dorolţ 10 16
7 Unirea Păulești 11 15
8 Someşul Oar 10 14
9 Cetate Ardud 11 7
10 Atletic Craidorolț 10 3
11 Viitorul Vetiş 11 3
12 Voinţa Doba 9 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 10 30
2 Schamagosch Ciumeşti 10 27
3 CSM Victoria Carei 10 22
4 Frohlich Foieni 10 18
5 Schwaben Kalmandi Cămin 10 17
6 Fortuna Căpleni 10 16
7 Unirea Pişcolt 11 16
8 Real Andrid 10 14
9 Recolta Sanislău 10 10
10 Viitorul Lucaceni 10 7
11 Victoria Tiream 10 6
12 Stăruinţa Berveni 10 5
13 AS Ghenci 11 3

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii