Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga 4 | Toate rezultatele înregistrate în weekend în cele trei serii (etapa 7) Foto: Sportul Sătmărean

Liga 4 | Toate rezultatele înregistrate în weekend în cele trei serii (etapa 7)

Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

Vineri, sâmbătă și duminică s-au disputat meciurile etapei a șaptea din cele trei serii ale ligii a patra sătmărene. 

În Seria A, Victoria Apa a învins sâmbătă cu 3-1 AS Livada, iar Energia Negreşti va câștiga la masa verde meciul cu Venus Dumbrava, deoarece oaspeții nu s-au prezentat la meci (?!). Voinţa Lazuri a obținut singura victorie din deplasare a etapei, Halmeu și Micula și-au câștigat meciurile de pe teren propriu, iar la Botiz, liderul seriei, Talna Orașu Nou a obținut în prelungirile meciului un rezultat de egalitate.

În Seria B, sâmbătă, CSM Satu Mare a câștigat greu la Dorolț, cu scorul de 1-0, la fel de greu a câștigat și Crasna Moftinu Mic, astăzi, la Cradorolț, Kirner marcând golul victoriei în minutul 90+4. Voința Babța și Cetate Ardud au obținut victorii categorice pe teren propriu, iar Luceafărul Decebal a oferit surpriza etapei învingând Unirea Păulești cu scorul de 3-1.

În Seria C, CSM Victoria Carei a făcut scorul etapei, 7-0 cu AS Ghenci, Schamagosch Ciumeşti a obținut singura victorie în deplasare, 1-0 la Cămin, iar restul meciurilor au fost câștigate de gazde.

Rezultate Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 7: 

Sâmbătă, 13 octombrie:

Energia Negreşti 3 - 0 Venus Dumbrava (neprezentare Dumbrava)

Victoria Apa 3 - 1 AS Livada (1-0)

Duminică, 14 octombrie: 

Egri Sasok Agriş 1 - 4 Voinţa Lazuri (0-2)

Speranța Halmeu 4 - 0 Someşul Odoreu (1-0)

Turul Micula 2 - 0 Dacia Medieşu Aurit 

Sportul Botiz 1 - 1 Talna Oraşu Nou (1-0)

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 7: 

Sâmbătă, 13 octombrie:

Recolta Dorolţ 0 - 1 CSM Satu Mare (0-1)

Duminică, 14 octombrie: 

Atletic Craidorolț 0 - 1 Crasna Moftinu Mic (0-1)

Voinţa Babţa 5 - 1 ACS Voinţa Doba (5-1)

Luceafărul Decebal 3 - 1 Unirea Păuleşti (2-0)

Cetate 800 Ardud 4 - 1 Viitorul Vetiş (4-0)

Ştiinţa Beltiug - Someşul Oar (amânat)

Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 7: 

Vineri, 12 octombrie:

CSM Victoria Carei 7 - 0 AS Ghenci

Duminică, 14 octombrie:

Schwaben Kalmandi Cămin 0 - 1 Schamagosch Ciumeşti (0-1)

Real Andrid 1 - 0 Recolta Sanislău (0-0)

Unirea Pişcolt 3 - 0 Stăruinţa Berveni (2-0)

Frohlich Foieni 2 - 1 Victoria Tiream (1-1)

AS Căpleni 6 - 2 Viitorul Lucăceni 

Fortuna Căpleni a stat.

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Ultima modificare Duminică, 14 Octombrie 2018 17:51

Lasă un comentariu

energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 31
2 Energia Negreşti 11 30
3 Turul Micula 11 25
4 Speranța Halmeu 11 23
5 Victoria Apa 11 17
6 AS Livada 11 13
7 Venus Dumbrava 11 13
8 Dacia Medieşu Aurit 10 12
9 Sportul Botiz 10 10
10 Someşul Odoreu 11 9
11 Voinţa Lazuri 11 7
12 Egri Sasok Agriş 11 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 11 33
2 Ştiinţa Beltiug 11 28
3 Voinţa Babţa 10 22
4 Luceafărul Decebal 10 21
5 Crasna Moftinu Mic 10 17
6 Recolta Dorolţ 10 16
7 Unirea Păulești 11 15
8 Someşul Oar 10 14
9 Cetate Ardud 11 7
10 Atletic Craidorolț 10 3
11 Viitorul Vetiş 11 3
12 Voinţa Doba 9 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 10 30
2 Schamagosch Ciumeşti 10 27
3 CSM Victoria Carei 10 22
4 Frohlich Foieni 10 18
5 Schwaben Kalmandi Cămin 10 17
6 Fortuna Căpleni 10 16
7 Unirea Pişcolt 11 16
8 Real Andrid 10 14
9 Recolta Sanislău 10 10
10 Viitorul Lucaceni 10 7
11 Victoria Tiream 10 6
12 Stăruinţa Berveni 10 5
13 AS Ghenci 11 3

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii