Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Liga 4 | Rezultatele înregistrate la meciurile juniorilor A1 (etapa 6) Foto: Sportul Sătmărean

Liga 4 | Rezultatele înregistrate la meciurile juniorilor A1 (etapa 6)

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile de juniori A1 programate în cadrul etapei a șase din cele trei serii ale ligii a patra.

Din păcate și în această etapă s-au jucat foarte puține meciuri, în Seria A un meci a fost amânat, iar două nu s-au jucat (?!), în Seria B s-a jucat doar un meci, iar în Seria C, ca de obicei, s-au disputat toate cele șase jocuri programate.

Seria A este condusă de echipa Venus Dumbrava cu punctaj maxim (18 puncte) și cu un golaveraj de invidiat (31 goluri marcate și doar 3 primite), Energia Negrești este pe locul doi, neînvinsă, cu 16 puncte, iar pe locul trei se situează Voința Lazuri, tot fără înfrângere, însă cu un joc mai puțin disputat (13 puncte). Singura echipă din Seria A care nu a acumulat niciun punct în acest sezon este Victoria Apa.

În Seria B avem cele mai ”interesante” situații, deși s-au jucat șase etape nicio echipă nu a jucat în toate etapele, mai mult, conform rezultatelor și a clasamentului publicate de AJF Satu Mare, sunt echipe care au jucate câte 1, 2, 3, 4 sau cinci meciuri... Unirea Păulești este singura echipă cu victorii pe linie (15 puncte), iar Recolta Dorolț, CSM Satu Mare și Viitorul Vețiș au câte 12 puncte, fiind despărțite de golaveraj. Cinci dintre cele 12 echipe participante în Seria B au zero puncte...

În Seria C, duminică am avut parte de un derby de podium, AS Căpleni primind vizita celor de la CSM Victoria Carei, iar la final gazdele s-au impus cu un categoric 6-1, administrând astfel prima înfrângere din acest sezon careienilor. AS Căpleni rămâne liderul seriei cu cinci victorii din cinci meciuri, fiind, alături de ocupanta locului doi, Stăruința Berveni, singurele echipe neînvinse în acest sezon. CSM Victoria Carei ocupă locul trei, cu 12 puncte.

Rezultate Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 6:
Duminică, 7 octombrie:
Someşul Odoreu 0 - 5 Sportul Botiz
Turul Micula - Victoria Apa (nu s-a jucat)
Dacia Medieşu Aurit 0 - 9 Energia Negreşti
Venus Dumbrava 3 - 0 Speranța Halmeu
Voinţa Lazuri - Talna Oraşu Nou (juniori - amânat)
Egri Sasok Agriş 1 - 6 AS Livada

CLASAMENT Liga 4, Seria A:
1. Venus Dumbrava 6 jocuri / 18puncte
2. Energia Negreşti 6/16p
3. Voinţa Lazuri 5/13p
4. Sportul Botiz 5/9p
5. AS Livada 6/9p
6. Dacia Medieşu Aurit 4/6p
7. Speranța Halmeu 6/6p
8. Turul Micula 4/3p
9. Someşul Odoreu 4/3p
10. Egri Sasok Agriş 6/3p
11. Talna Oraşu Nou 5/3p
12. Victoria Apa 3/0p

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 6:
Sâmbătă, 6 octombrie:
CSM Satu Mare - Crasna Moftinu Mic (amânat)
Unirea Păuleşti 6 - 0 Voinţa Babţa (juniori 6-0)
ACS Voinţa Doba - Atletic Craidorolț (amânat)
AS CS Cetate 800 Ardud - Ştiinţa Beltiug (amânat)
Viitorul Vetiş - Luceafărul Decebal (amânat)
Recolta Dorolţ - CS Someşul Oar (amânat)

CLASAMENT Liga 4, Seria B:
1. Unirea Păuleşti 5 jocuri / 15 puncte
2. Recolta Dorolţ 5/12p
3. CSM Satu Mare 5/12p
4. Viitorul Vetiş 5/12p
5. CS Someşul Oar 4/9p
6. Luceafărul Decebal 3/6p
7. Ştiinţa Beltiug 3/3p
8. ACS Voinţa Doba 1/0p
9. AS CS Cetate 800 Ardud 2/0p
10. Crasna Moftinu Mic 3/0p
11. Voinţa Babţa 6/0p
12. Atletic Craidorolț 4/0p

Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 6:
Duminică, 7 octombrie:
Viitorul Lucăceni 1 - 1 Unirea Pişcolt
Recolta Sanislău 6 - 2 Fortuna Căpleni
Real Andrid 2 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin
Victoria Tiream 0 - 0 AS Ghenci
AS Căpleni 6 - 1 CSM Victoria Carei
Schamagosch Ciumeşti 3 - 6 Stăruinţa Berveni
Frohlich Foieni a stat.

CLASAMENT Liga 4, Seria C:
1. AS Căpleni 5 jocuri / 15 puncte
2. Stăruinţa Berveni 5/13p
3. CSM Victoria Carei 5/12p
4. Recolta Sanislău 6/11p
5. Schwaben Kalmandi Cămin 6/11p
6. Schamagosch Ciumeşti 6/9p
7. Frohlich Foieni 5/9p
8. Unirea Pişcolt 6/8p
9. Viitorul Lucaceni 5/4p
10. Victoria Tiream 6/4p
11. Real Andrid 5/4p
12. AS Ghenci 6/1p
13. Fortuna Căpleni 6/1p

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

cbadecembrie
energykardioclubnoiembrie

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 11 31
2 Energia Negreşti 11 30
3 Turul Micula 11 25
4 Speranța Halmeu 11 23
5 Victoria Apa 11 17
6 AS Livada 11 13
7 Venus Dumbrava 11 13
8 Dacia Medieşu Aurit 10 12
9 Sportul Botiz 10 10
10 Someşul Odoreu 11 9
11 Voinţa Lazuri 11 7
12 Egri Sasok Agriş 11 0
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 11 33
2 Ştiinţa Beltiug 11 28
3 Voinţa Babţa 11 22
4 Luceafărul Decebal 10 21
5 Crasna Moftinu Mic 11 20
6 Recolta Dorolţ 11 19
7 Unirea Păulești 11 15
8 Someşul Oar 11 14
9 Cetate Ardud 11 7
10 Voinţa Doba 10 6
11 Atletic Craidorolț 11 3
12 Viitorul Vetiş 11 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 12 33
2 Schamagosch Ciumeşti 12 30
3 CSM Victoria Carei 12 25
4 Frohlich Foieni 12 24
5 Fortuna Căpleni 12 22
6 Schwaben Kalmandi Cămin 12 20
7 Real Andrid 12 20
8 Unirea Pişcolt 12 16
9 Recolta Sanislău 12 13
10 Viitorul Lucaceni 12 10
11 Victoria Tiream 12 6
12 Stăruinţa Berveni 12 5
13 AS Ghenci 12 3

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii