Liga 4 | Rezultatele înregistrate la meciurile juniorilor A1 (etapa 6) Foto: Sportul Sătmărean

Liga 4 | Rezultatele înregistrate la meciurile juniorilor A1 (etapa 6)

Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

Sâmbătă și duminică s-au jucat meciurile de juniori A1 programate în cadrul etapei a șase din cele trei serii ale ligii a patra.

Din păcate și în această etapă s-au jucat foarte puține meciuri, în Seria A un meci a fost amânat, iar două nu s-au jucat (?!), în Seria B s-a jucat doar un meci, iar în Seria C, ca de obicei, s-au disputat toate cele șase jocuri programate.

Seria A este condusă de echipa Venus Dumbrava cu punctaj maxim (18 puncte) și cu un golaveraj de invidiat (31 goluri marcate și doar 3 primite), Energia Negrești este pe locul doi, neînvinsă, cu 16 puncte, iar pe locul trei se situează Voința Lazuri, tot fără înfrângere, însă cu un joc mai puțin disputat (13 puncte). Singura echipă din Seria A care nu a acumulat niciun punct în acest sezon este Victoria Apa.

În Seria B avem cele mai ”interesante” situații, deși s-au jucat șase etape nicio echipă nu a jucat în toate etapele, mai mult, conform rezultatelor și a clasamentului publicate de AJF Satu Mare, sunt echipe care au jucate câte 1, 2, 3, 4 sau cinci meciuri... Unirea Păulești este singura echipă cu victorii pe linie (15 puncte), iar Recolta Dorolț, CSM Satu Mare și Viitorul Vețiș au câte 12 puncte, fiind despărțite de golaveraj. Cinci dintre cele 12 echipe participante în Seria B au zero puncte...

În Seria C, duminică am avut parte de un derby de podium, AS Căpleni primind vizita celor de la CSM Victoria Carei, iar la final gazdele s-au impus cu un categoric 6-1, administrând astfel prima înfrângere din acest sezon careienilor. AS Căpleni rămâne liderul seriei cu cinci victorii din cinci meciuri, fiind, alături de ocupanta locului doi, Stăruința Berveni, singurele echipe neînvinse în acest sezon. CSM Victoria Carei ocupă locul trei, cu 12 puncte.

Rezultate Liga 4, Seria A (zona Tur-Talna), etapa 6:
Duminică, 7 octombrie:
Someşul Odoreu 0 - 5 Sportul Botiz
Turul Micula - Victoria Apa (nu s-a jucat)
Dacia Medieşu Aurit 0 - 9 Energia Negreşti
Venus Dumbrava 3 - 0 Speranța Halmeu
Voinţa Lazuri - Talna Oraşu Nou (juniori - amânat)
Egri Sasok Agriş 1 - 6 AS Livada

CLASAMENT Liga 4, Seria A:
1. Venus Dumbrava 6 jocuri / 18puncte
2. Energia Negreşti 6/16p
3. Voinţa Lazuri 5/13p
4. Sportul Botiz 5/9p
5. AS Livada 6/9p
6. Dacia Medieşu Aurit 4/6p
7. Speranța Halmeu 6/6p
8. Turul Micula 4/3p
9. Someşul Odoreu 4/3p
10. Egri Sasok Agriş 6/3p
11. Talna Oraşu Nou 5/3p
12. Victoria Apa 3/0p

Rezultate Liga 4, Seria B (Zona Someş), etapa 6:
Sâmbătă, 6 octombrie:
CSM Satu Mare - Crasna Moftinu Mic (amânat)
Unirea Păuleşti 6 - 0 Voinţa Babţa (juniori 6-0)
ACS Voinţa Doba - Atletic Craidorolț (amânat)
AS CS Cetate 800 Ardud - Ştiinţa Beltiug (amânat)
Viitorul Vetiş - Luceafărul Decebal (amânat)
Recolta Dorolţ - CS Someşul Oar (amânat)

CLASAMENT Liga 4, Seria B:
1. Unirea Păuleşti 5 jocuri / 15 puncte
2. Recolta Dorolţ 5/12p
3. CSM Satu Mare 5/12p
4. Viitorul Vetiş 5/12p
5. CS Someşul Oar 4/9p
6. Luceafărul Decebal 3/6p
7. Ştiinţa Beltiug 3/3p
8. ACS Voinţa Doba 1/0p
9. AS CS Cetate 800 Ardud 2/0p
10. Crasna Moftinu Mic 3/0p
11. Voinţa Babţa 6/0p
12. Atletic Craidorolț 4/0p

Rezultate Liga 4, Seria C (zona Crasna), etapa 6:
Duminică, 7 octombrie:
Viitorul Lucăceni 1 - 1 Unirea Pişcolt
Recolta Sanislău 6 - 2 Fortuna Căpleni
Real Andrid 2 - 1 Schwaben Kalmandi Cămin
Victoria Tiream 0 - 0 AS Ghenci
AS Căpleni 6 - 1 CSM Victoria Carei
Schamagosch Ciumeşti 3 - 6 Stăruinţa Berveni
Frohlich Foieni a stat.

CLASAMENT Liga 4, Seria C:
1. AS Căpleni 5 jocuri / 15 puncte
2. Stăruinţa Berveni 5/13p
3. CSM Victoria Carei 5/12p
4. Recolta Sanislău 6/11p
5. Schwaben Kalmandi Cămin 6/11p
6. Schamagosch Ciumeşti 6/9p
7. Frohlich Foieni 5/9p
8. Unirea Pişcolt 6/8p
9. Viitorul Lucaceni 5/4p
10. Victoria Tiream 6/4p
11. Real Andrid 5/4p
12. AS Ghenci 6/1p
13. Fortuna Căpleni 6/1p

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter

Lasă un comentariu

energy kardio club iunie 2019

Rezultate și clasamente fotbal județean

  1. L 4A
  2. L 4B
  3. L 4C
  4. Liga 5A
  5. Liga 5B
Team
Played Points
1 Talna Oraşu Nou 22 60
2 Energia Negreşti 22 60
3 Speranța Halmeu 20 39
4 Turul Micula 20 37
5 Victoria Apa 22 33
6 AS Livada 22 30
7 Dacia Medieşu Aurit 21 28
8 Venus Dumbrava 21 21
9 Voinţa Lazuri 21 20
10 Someşul Odoreu 20 19
11 Sportul Botiz 21 14
12 Egri Sasok Agriş 20 4
Team
Played Points
1 CSM Satu Mare 21 63
2 Ştiinţa Beltiug 21 46
3 Crasna Moftinu Mic 21 44
4 Recolta Dorolţ 21 41
5 Luceafărul Decebal 18 37
6 Voinţa Babţa 19 37
7 Unirea Păulești 20 24
8 Someşul Oar 22 24
9 Cetate Ardud 21 22
10 Viitorul Vetiş 21 13
11 Voinţa Doba 19 9
12 Atletic Craidorolț 22 3
Team
Played Points
1 AS Căpleni 23 60
2 CSM Victoria Carei 23 58
3 Fortuna Căpleni 23 47
4 Schamagosch Ciumeşti 22 46
5 Frohlich Foieni 23 36
6 Real Andrid 23 34
7 Schwaben Kalmandi Cămin 23 28
8 Recolta Sanislău 23 28
9 Unirea Pişcolt 23 24
10 AS Ghenci 23 22
11 Stăruinţa Berveni 23 20
12 Viitorul Lucaceni 23 18
13 Victoria Tiream 23 6
Team
Played Points
1 Olimpia MCMXXI Satu Mare 18 54
2 Olimpia Căuaş 18 31
3 Vulturii Santău 2013 18 29
4 Kneho Urziceni 18 29
5 Gloria Moftinu Mare 18 29
6 Platanul Marna 18 29
7 Termala Dindești 18 28
8 Olimpia Domăneşti 18 17
9 Speranța Bogdand 18 11
10 Dacia Supur 18 3
Team
Played Points
1 Voinţa Turţ 18 47
2 Unirea Bercu 18 34
3 Ugocea Porumbeşti 16 27
4 Codreana Homoroade 16 26
5 Prietenia Crucişor 15 25
6 Recolta Dorolț II 17 22
7 Viile Satu Mare 15 16
8 ACS Turulung 17 16
9 CSM Satu Mare II 15 15
10 Cetate Ardud 17 10

global

Acest site folosește cookies. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Vezi detalii